facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Technologický skaut a vysloužilý vědec – jak o sobě s oblibou říká – Jiří Navrátil byl pozván chilským Oddělením transferu technologií při Centru pro biotechnologii a bioinženýrství (CeBiB), aby pomohl rozjet spolupráci vědců s tamními firmami. Chilské instituce se totiž potýkají s podobnými problémy jako ty české.

28. 3. 2018

Direct People

Rozvoj optického průmyslu v České republice, snadnější uplatnění špičkových výsledků výzkumu a vývoje nebo posilování mezinárodní konkurenceschopnosti českých firem. To jsou některé z priorit Českého optického klastru (COC), který byl včera představen v Olomouci.

14. 3. 2018

OK4Inovace

První Aplikační laboratoř Akademie věd ČR (AV ČR), která propojuje české vědce se šlechtiteli a zemědělskou sférou slaví rok od svého vzniku. O služby unikátního zařízení, které provozuje Centrum strukturní a funkční genomiky rostlin Ústavu experimentální botaniky (ÚEB) AV ČR, v. v. i. a které je součástí Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum, je obrovský zájem.

14. 3. 2018
Akademie věd ČR
Array
(
)

Další, v pořadí 6. národní konference transferu technologií se uskuteční 16. – 18. 5. 2018 v Plzni. Akci pořádá spolek Transfera.cz se Západočeskou univerzitou v Plzni. Transferová konference je zatím největší připravovanou aktivitou pod hlavičkou spolku pro letošní rok.

12. 3. 2018

ZČU v Plzni

Na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava vznikla zcela nová metoda a zařízení pro vyhledávání osob v krizových situacích. Technologie umožňuje dohledat osoby například při závalu zeminou, v případě laviny, zemětřesení nebo dohledání oběti únosu v zástavbě. Stojí za ní výzkumný tým z Katedry telekomunikační techniky FEI, pod vedením Martina Tomise.

7. 3. 2018

VŠB-TUO

Britská společnost Artios Pharma, která se zabývá vývojem nových způsobů léčby rakoviny, uzavře s Masarykovou univerzitou licenční smlouvu. Ta firmě umožní využívat k výzkumu takzvané inhibice nukleáz patentované sloučeniny Masarykovy univerzity.

6. 3. 2018

Masarykova univerzita

Vědci z Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) při Fakultě elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni (FEL ZČU) vyvinuli novou technologii pro vytváření pokročilých přijímačů slunečního záření využívaných v systémech koncentrované fotovoltaiky. Zajistili jejich vyšší výkonnost, spolehlivost a životnost. Solární panel s koncentrovanou fotovoltaikou, na níž se odborníci z RICE podíleli, je ode dneška za účelem testování umístěn na střeše Fakulty elektrotechnické ZČU.

4. 3. 2018

Západočeská univerzita v Plzni

Ve čtvrtek 1. 3. 2018 se v pražské galerii DOX uskutečnil již třetí ročník úspěšné konference Biospot, která propojuje středoevropské vědce v oblasti biologie, chemie a medicíny s českými a zahraničními investory. V rámci konference proběhla i anketa o problémech technologického transferu.

2. 3. 2018

Vědavýzkum.cz

V pořadí již devátou výzvu projektů Proof-of-Concept (PoC) vyhlásil rektor Univerzity Palackého v Olomouci (UP) Jaroslav Miller. Zájemci mají možnost požádat až o jeden milion korun na podporu svých vědeckých aktivit vedoucích ke komerčnímu uplatnění.

21. 2. 2018

Univerzita Palackého v Olomouci

Posílení výzkumu nanotechnologií a biotechnologií v předaplikační fázi, tedy před jejich uplatněním v praxi, je hlavním smyslem společného projektu dvou vědeckých center Univerzity Palackého v Olomouci – Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH) a Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů (RCPTM).

18. 2. 2018

Univerzita Palackého v Olomouci