facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...

Co plánuje v příštích letech Grantová agentura ČR? Co jsou její slabé stránky a výzvy, které chce agentura do budoucna řešit a jak chce podpořit mladé vědce? Na otázky portálu Vědavýzkum.cz odpovídal Petr Baldrian, nový předseda GA ČR.

26. 1. 2022

Vědavýzkum.cz

Korejští vědci zaznamenali významný úspěch, když se jim ve fúzním reaktoru Kstar podařilo udržet plazma na teplotě přes 100 milionů stupňů Celsia po dobu celých třiceti sekund. Žádný jiný fúzní reaktor dosud neudržel plazma tak dlouho. Cílem výzkumu jaderné fúze je dosáhnout bezemisního, bezpečného a prakticky nevyčerpatelného způsobu výroby energie.

26. 1. 2022

Export.cz

O podporu v rámci programů se mohou ucházet studenti českých vysokých škol z technických oborů doktorského, magisterského, jakožto i bakalářského studia, a to například v oborech, jakými jsou aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika, matematika apod. Programy dále nabízí příležitosti rovněž pro studenty tzv. administrativních oborů, jakými jsou např. finance, právo, logistika, tlumočnictví apod. Přihlášky je možné podávat do 21. března 2022.

26. 1. 2022

MŠMT

Společnost Microsoft pořádá 27. ledna 2021 od 10:00 do 11:30 webinář Digitální univerzita – administrativa a běžný chod univerzity, který se detailně zaměří na administrativu univerzity.

25. 1. 2022

Microsoft

Pro Jana Platoše byl rok 2021 velmi úspěšný – v květnu získal nejvyšší akademický titul, v září pak usedl do čela jedné z největších fakult na VŠB-TUO, Fakulty elektrotechniky a informatiky. Jaké má vize, co pro něj titul profesora znamená a kde vidí fakultu za 30 let? Odpověděl v rozhovoru.

25. 1. 2022

VŠB-TUO

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nenechte si ujít infoden o vodíku a synergiích v rámci V4. Připomínáme také otevření podávání žádostí o projekty Jean Monnet. Dále se dozvíte o možnostech vědecko-technické spolupráce s Brazílií, novinkách v EIC Akcelerátoru nebo zeleném vzdělávání. Přečíst si také můžete o tom, jak může Průmysl 5.0 pomoci s obnovou Evropy po pandemii nebo co prozrazují statistiky o ERC Starting grantech.

25. 1. 2022
CZELO
Array
(
)

Czexpats in Science zvou na debatu nad pivem, která se bude konat 12. března 2022 v Českém domě v Curychu.

25. 1. 2022

Czexpats in Science

Děkan Divadelní fakulty AMU v Praze vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ombudsmana/ombudsmanky.

25. 1. 2022

Místo výkonu: Praha

„Aplikace mapuje publikační výkon českých vědeckých pracovišť s rozlišením vědeckého vlivu výzkumů, a to i s ohledem na personální velikost pracovišť na oborové úrovni, což doposud nebylo možné zohlednit,“ říká Daniel Münich, jeden z autorů unikátní aplikace, která vznikla v rámci projektu IDEA při CERGE-EI.

24. 1. 2022

Univerzita Karlova

Nová laboratoř uspokojí poptávku českých firem po odbornících na návrh a realizaci polovodičových čipů. Fakulta elektrotechnická ČVUT (FEL) nově otevřela NANOLAB, laboratoř pro výzkum a výuku nanoelektrických technologií. Nová laboratoř, která vznikla investicí 40 milionů korun, spojuje několik unikátních technologií v jeden celek.

24. 1. 2022

ČVUT v Praze