facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

V dalším díle podcastu nás poctily svou návštěvou doktorka Jana Košťálová a doktorka Kateřina Knotková. Obě dvě se totiž účastnily mentoringového programu, který na Univerzitě Pardubice probíhal. Jedna jako mentorovaná a druhá jako mentorka. Mohou vám tedy předat své zkušenosti a názory, proč je mentoring na univerzitách vůbec potřeba.

4. 9. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/7JePnFSrivGunGfnZmW0Zb

„Snažíme se cílit na středoškoláky, aby měli co možná nejlepší informace jak o medicíně obecně, tak o tom, co od nich společnost skutečně potřebuje, pokud se rozhodnou pro dráhu lékaře. Chceme získat ty nejlepší uchazeče, kteří si často vybírají z vícero škol,“ říká znovu jmenovaný děkan Lékařské fakulty v Hradci Králové Univerzity Karlovy Jiří Manďák.

4. 9. 2022

Univerzita Karlova

Konec plýtvání při skladování potravin díky využití biologicky aktivních látek rostlinného původu! Hitem výstavy Země živitelka byl třívrstvý pytel na brambory umožňující jejich dlouhodobé uchovávání za pokojové teploty. Ten vznikl ve spolupráci České zemedělské univerzity v Praze a její spin-off společnosti Terpenix.

4. 9. 2022

Česká zemědělská univerzita v Praze

Komunita Brno.AI připravila regionální přehled institucí a firem pohybujících se v oblasti umělé inteligence. Takzvaná mapa AI zahrnuje brněnské výzkumné i vzdělávací organizace, dodavatele řešení na bázi umělé inteligence i ty, kteří řešení založené na umělé inteligenci použili ve své vlastní činnosti. Mapa zahrnuje v současné chvíli 108 položek a měla by pomoci k rozvoji spolupráce napříč komunitou Brno.AI.

4. 9. 2022

JIC

Portál Vědavýzkum.cz pořádá dne 2. listopadu 2022 již třetí konferenci věnovanou komunikaci vědy. Letošním tématem jsou sociální sítě. Zájemci o účast se mohou už nyní registrovat.

3. 9. 2022

Vědavýzkum.cz

Technologické centrum AV ČR připravilo další analýzu statistik účasti v programu Horizont Evropa. Tentokrát se zaměřilo na úspěšnost projektových návrhů v grantech Evropské rady pro výzkum. Jak ale úspěšnost stanovit? A jak jsou na tom žadatelé s českou národností?

3. 9. 2022

Státní tajemník v Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje výběrové řízení na služební místo ministerského rady v oddělení řízení mezinárodních programů VaVaI.

3. 9. 2022

Místo výkonu: Praha

Strukturní virolog Pavel Plevka byl jmenován předsedou České infrastruktury pro integrativní strukturní biologii (CIISB). Ve funkci vystřídal strukturního biologa Vladimíra Sklenáře, který se společně s Jaroslavem Kočou již od roku 2010 zasazoval o vznik sdílených infrastruktur po vzoru států západní Evropy.

3. 9. 2022

Masarykova univerzita

V pátek 2. září 2022 se ve Strakově akademii konalo zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). K hlavním bodům jednání patřily návrhy na jmenování členů a předsedy výzkumné rady Technologické agentury ČR spolu s návrhem laureáta Národní ceny vlády Česká hlava za rok 2022. RVVI se seznámila s návrhem zákona o státním rozpočtu na rok 2023+ ze strany Ministerstva financí.

2. 9. 2022

Technologické centrum AV ČR si pro zájemce připravilo podzimní sérii workshopů z cyklu Jak na Horizont Evropa. Šestý a poslední workshop proběhne 14. října 2022 na téma Project management handbook.

2. 9. 2022

Technologické centrum AV ČR