facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...

Dvouplášťový ochranný štít nebo aplikace pro lepší psychické zdraví. Medicínské startupy zažívají v Česku boom. Pomoci s rozvojem podnikání jim může také agentura CzechInvest.

19. 6. 2021

CzechInvest

Technologická agentura ČR hledá kolegu / kolegyni na pozici Vedoucí oddělení vývoje informačních systémů.

19. 6. 2021

Místo výkonu: Praha

Portál Vědavýzkum.cz mapuje nové strategické záměry vybraných českých vysokých škol. Na jaře 2021 školy připravily strategické záměry své vzdělávací, tvůrčí a další činnosti na období od roku 2021. Tento díl nabízí čtenářům pohled na plány Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

18. 6. 2021

Vědavýzkum.cz

Hlavní osobností letošního Startup World Cup & Summitu, který se uskuteční v Praze ve dnech 5. a 6. října, bude legenda počítačového inženýrství Steve Wozniak. Byl to právě on, kdo před 45 lety stál po boku Steva Jobse u zrodu značky Apple a kdo svým průlomovým stolním počítačem navždy změnil vývoj IT průmyslu.

18. 6. 2021

Startup World Cup & Summit

Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), zahájila příjem žádostí o dotace v poslední výzvě programu Inovace. Žádosti bude API přijímat do 30. srpna 2021. Pro žadatele je připravena celkem 1 miliarda korun.

18. 6. 2021
Granty a dotace
Array
(
)

Na konferenci, která je za stávající rok ta nejprestižnější, si chcete poslechnout výborného zahraničního kolegu. Jeho práce je nesmírně zajímavá a je důležitá pro to, co děláte vy. Těšíte se na jeho přednášku. A jaké je to zklamání, když místo dechberoucí vědy posloucháte monotónní výstup, přičemž máte co dělat, abyste neusnuli. Pojďme se podívat na to, jak udělat vědecké prezentace lepší.

17. 6. 2021

Vědavýzkum.cz

Univerzita Karlova (UK) zveřejňuje rozsáhlý a unikátní dokument ‘Bibliometric support for Evaluation of Research at Charles University 2014-2018‘. Ten představoval důležitou informační oporu nedávno dokončeného hodnocení vědy na UK. Univerzita věří, že zveřejnění dokumentu uvítá akademická i širší veřejnost, a že inspiruje i další výzkumné organizace v českém univerzitním a neuniverzitním sektoru.

17. 6. 2021

Univerzita Karlova

Celostátní soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zná svého vítěze. Je jím Jan Najbert ze Základní školy Slovanské náměstí v Brně. Vítěz soutěže a další čtyři nejlepší žáci z tohoto ročníku získají kromě dalších cen příslib přiznání stipendia pro první rok studia, pokud se rozhodnou studovat na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

17. 6. 2021

Univerzita Pardubice

Ústavy Akademie věd ČR, vysoké školy a ostatní výzkumné organizace jsou úrodnou půdou pro nápady a řešení, které mají dopad na kvalitu našeho života. Kdo stojí za transferem výzkumných výsledků a inovací z akademického prostředí do běžného života v České republice? V rámci našeho seriálu jsme se podívali tentokrát do Centra transferu technologií na Akademii věd České republiky.

16. 6. 2021

Vědavýzkum.cz

Celkem 12 talentovaných studentů, kteří chtějí rozvíjet své vzdělání na nejlepších světových univerzitách, letos finančně podpoří nadace Bakala Foundation v rámci stipendijního programu Scholarship.

16. 6. 2021

Bakala Foundation