facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...

Agentura CzechInvest pořádá ve spolupráci se startupem LutherOne, personální agenturou Hofmann Personal a Sdružením pro zahraniční investice – AFI sérii seminářů HR Point. Tématem je přínos digitalizace v HR procesech, a to nejen v krizových dobách. Jednotlivá setkání se uskuteční offline – tedy naživo, po celém Česku od 15. září do 23. listopadu 2021.

14. 9. 2021

CzechInvest

„Tak tady bych chtěl v příštím životě pracovat,“ řekl si nynější ředitel Výzkumného ústavu vodohospodářského TGM Tomáš Urban, když byl poprvé na návštěvě této instituce sídlící na břehu Vltavy. Za několik let se přihlásil do výběrového řízení na vedoucí post a vyhrál. Povídali jsme si o tom, co se mu od jeho nástupu povedlo.

14. 9. 2021

Vědavýzkum.cz

Dne 9. listopadu 2021 se v Praze pod záštitou portálu Vědavýzkum.cz uskuteční již druhý ročník konference zaměřené na komunikaci vědy. Jejím cílem je představit současné trendy v oblasti a vzájemně sdílet zkušenosti osobností, které se pohybují ve světě nejrůznějších médií a popularizují výsledky vědy, výzkumu a vývoje nejširší veřejnosti.

14. 9. 2021

Vědavýzkum.cz

Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu (JCMM) vypisuje soutěž o stipendium pro studenty ve výši 100 000 Kč ročně po dobu tří let. Podpoří 25 nejlepších uchazečů. Hlásit se je možné do 30. září 2021.

14. 9. 2021

JCMM

Tajemník Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity vypisuje výběrové řízení pro pracoviště Provozu a správy centra RECETOX na obsazení místa Specialista nákupu (Manažer nákupu).

14. 9. 2021

Místo výkonu: Brno

V souvislosti s navázáním spolupráce mezi Akademií věd ČR a Massachusetts Institute of Technology a vznikem fondu MIT-Czech Republic Seed Fund v dubnu letošního roku se dne 15. 9. 2021 uskuteční online informační setkání pro budoucí zájemce o výzvu, která bude vyhlášena na podzim tohoto roku.

13. 9. 2021

Akademie věd ČR

Biotechnologický ústav AV ČR a Ústav organické chemie a biochemie AV ČR podepsaly se společností Immunotech, patřící americkému koncernu Beckman Coulter, licenční smlouvu na výro-bu nově vyvinutých testů na protilátky proti koronaviru. Nový typ testu umí rychle určit hladinu ochranných protilátek proti koronaviru a odlišit je od ostatních, které přímou ochranu neposkytují.

13. 9. 2021

ÚOCHB AV ČR

Peter Kúš z Katedry fyziky povrchů a plazmatu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy se zabývá přípravou nanostrukturovaných katalyzátorů. Každou chvíli bude jemu a jeho kolegům udělen český, americký i evropský patent. Přinášíme rozhovor o tom, jaký je pohled aplikovaného fyzika na transfer technologií.

13. 9. 2021

Univerzita Karlova

Informační gramotnost hraje v dnešní internetové době stále důležitější roli. Informace jsou dostupnější než kdykoliv předtím, ale ne všechny jsou relevantní nebo pravdivé. Vyhledávání potřebných informací, jejich vyhodnocení a následné smysluplné využití může být pro některé jedince problematické, a tak dochází k šíření fake news, hoaxů či neověřených vědeckých poznatků.

13. 9. 2021

Technologické centrum AV ČR ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze pořádá dne 18. října 2021 Národní informační den zaměřený na nové příležitosti programu Horizont Evropa. Přednášející se zaměří na oblasti věd o živé přírodě.

13. 9. 2021

Technologické centrum AV ČR