facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Ministerstvo zemědělství poskytne v rámci projektů Programu aplikovaného výzkumu 2017–2025 Země podporu ukrajinským vědkyním, vědcům, studentkám a studentům z Ukrajiny. Na jejich mzdy věnuje 6 milionů korun. Uprchlíci před válečným konfliktem se tak budou moci zapojit do českého zemědělského výzkumu.

11. 5. 2022
Granty a dotace
Array
(
)

Co nakupovat, co číst, co poslouchat, kam jet... Kde všude se algoritmy a doporučovací systémy v dnešní době používají, k čemu slouží a jak se dají využít, vysvětluje proděkan pro spolupráci s průmyslem Pavel Kordík z Katedry aplikované matematiky.

10. 5. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/1VPu2goaVvQwws24Ohsk6o

Nová česká iniciativa Stop Predatory Practices učí výzkumníky a knihovníky, jak být na pozoru před nedůvěryhodnými vydavateli, publikacemi či konferencemi. Zájemcům nabízí volně přístupný výukový modul, který obsahuje nejdůležitější informace o tom, jak se vyvarovat predátorskému publikování.

10. 5. 2022

Vědavýzkum.cz

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Můžete si přečíst o účasti města Prahy ve dvou nových projektech, dále o novém návrhu Evropské komise o společném prostoru pro zdravotní údaje a také o výsledcích ERC Advanced grantů. V neposlední řadě připomínáme otevření nominací na sportovní ceny #BeActive a možnost stát se ambasadorem mládeže pro bioekonomiku.

10. 5. 2022
CZELO
Array
(
)

Polarografie, přelomová analytická metoda fyzikální chemie, našla uplatnění v desítkách oborů a letos oslavila své sté výročí. Ani nyní však vědci z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR neztratili zájem o aplikované využití svých vědeckých objevů. Aktuální výsledky své práce představili na nedávné konferenci.

10. 5. 2022

Akademie věd ČR

Největší a nejstarší soutěž pro začínající podnikatele hledá další nadějné projekty. Vodafone Nápad roku dává šanci přihlášeným start-upům získat investici až 30 milionů korun bez ohledu na výsledné pořadí. Soutěží se o 300 tisíc v hotovosti a věcné ceny v hodnotě 6,5 milionu korun. Přihlásit se může projekt nebo služba, která není na trhu déle než dva roky.

10. 5. 2022

CzechInvest

Vítězové jedenáctého ročníku soutěže Vizionáři po zimní covidové pauze osobně převzali svá ocenění. Výsledky soutěže vyhlásilo na sklonku loňského roku sdružení CzechInno, laureáti se pak osobně sešli za účelem převzetí ocenění ve středu 4. května na slavnostním ceremoniálu na Střeleckém ostrově v Praze.

10. 5. 2022

Úřad průmyslového vlastnictví

V rámci končícího francouzského předsednictví v Radě EU se ve dnech 27.6. – 29.6. 2022 pořádá v Grenoblu konference Industrial Technologies Conference 2022, která se zaměří na řešení klíčových výzev současného evropského průmyslu. Na organizaci se podílí i česká firma AMIRES.

10. 5. 2022

AMIRES

Podle Jaromíra Zahrádky, ředitele investičního fondu i&i Biotech, je to s investicemi do vědy jako s pověstnou slepicí a vejcem. Pokud chybí investice, nevznikají nové projekty. A bez zajímavých projektů není možné získat zájem investorů. Jak tedy takové dilema vyřešit? Na tuto i další otázky odpovídá v novém rozhovoru pro portál Vědavýzkum.cz právě Jaromír Zahrádka. 

9. 5. 2022

i&i Bio

Letošní Veletrh vědy láká na expozice ze všech oborů. Návštěvníci si vyzkouší práci staročeského badatele, projdou se tropickým pralesem nebo se přenesou do vesmírného závodu 60. let minulého století. Akademie věd představí také exponáty vytvořené pro Světovou výstavu 2020 v Dubaji.

9. 5. 2022

Akademie věd ČR