facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Jak si vedou české vysoké školy v nové edici žebříčku QS World University Rankings 2024 dle jednotlivých oborů? Nejvýš se v mnoha oborech drží tradičně Univerzita Karlova. Do hodnocených míst se daří propracovávat Masarykově univerzitě, Akademii věd ČR, ale mnohdy i Univerzitě Palackého v Olomouci. V inženýrských oborech je z českých škol nejlepší České vysoké učení technické.

12. 4. 2024

Vědavýzkum.cz

V roce 2023 si u Úřadu průmyslového vlastnictví ČR podali tuzemští přihlašovatelé k patentové ochraně 465 svých vynálezů nebo nových technických řešení. Jedná se o nejnižší počet od roku 1995, od kterého jsou dostupná data. V minulém roce bylo uděleno či validováno subjektům z Česka 454 a zahraničním 4 979 patentů.

12. 4. 2024

ČSÚ

Iniciativa EIT Global Outreach zve všechny zájemce, aby se přihlásili do jedinečného programu, který umožňuje účast evropských lídrů inovačních ekosystémů na bootcampu v Tokiu. Program probíhá od 23. do 27. června 2024.

12. 4. 2024

Technologické centrum Praha

Fyziologický ústav AV ČR, v. v. i., Grantový útvar Hospodářské správy hledá posilu do týmu projektových a finančních manažerů OP na komplexní pozici: Projektový manažer - Administrátor a Finanční manažer OP (M / Ž).

12. 4. 2024

Místo výkonu: Praha

Technická univerzita v Liberci, Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (CXI) hledá vhodné kandidáty nebo kandidátky na pozici Vývojář/ka 3D aplikací.

12. 4. 2024

Místo výkonu: Liberec

Dne 10. 4. 2024 proběhl tiskový brífink při příležitosti oficiálního uvedení do úřadu nového generálního ředitele státní agentury CzechInvest Jana Michala. Při mediálním setkání byli přítomni Jozef Síkela, ministr průmyslu a obchodu, a Petr Očko, dosavadní ředitel CzechInvestu, který aktuálně setrvá na pozici vrchního ředitele Sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu.

11. 4. 2024

Vědavýzkum.cz

V rámci festivalu faktor K vystoupil podcast Přepište dějiny minulý rok v prostředí vězeňské kaple v brněnské Káznici. Tentokrát jsme se zaměřili nejen na období po roce 1945, ale i na místní slavné vězně. Co si o svých spoluvězních myslel třeba Petr Bezruč? Po dohodě s organizátory dáváme teď díl volně k dispozici všem.

11. 4. 2024

https://open.spotify.com/embed/episode/3yABuK6DDfBroSK6m6QUqN

Roční přípravy, nekonečné hodiny práce a pak…čekání na zázrak. I tak vypadá realita vědecké expedice za zatměním Slunce. Větru a dešti poručit neumíme a výsledek je nakonec i přes všechno úsilí závislý také na náhodě a rozmarech techniky a počasí. Jak si tentokrát příroda s týmem Solar Wind Sherpas pohrála? A uspěli se svým pozorováním? Přečtěte si v posledních zápiscích expedice za zatměním.

11. 4. 2024

Vysoké učení technické v Brně

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nepřehlédněte zahájení dialogu EU a Japonska o pokročilých materiálech, zasedání poradní skupiny EU – USA v oblasti vědy a technologií či další ročník programu EIT Jumpstarter. Dočtete se také o shrnutí EIC Summitu, prvním letošním EduCafé na téma mikrocertifikátů a nadcházející výroční konferenci k Erasmus Mundus.

11. 4. 2024
CZELO
Array
(
)

Webový portál www.vedavyzkum.cz existuje od roku 2016. Za dobu své existence přinesl svým čtenářům tisíce článků, které poskytly přehled o českém i evropském výzkumném prostoru, předložil i kritické analýzy, jejichž cílem bylo podpořit diskuzi o výzvách české vědy. Napište nám svůj názor, co se se vám na portálu líbí a co byste případně rádi inovovali.

11. 4. 2024
Anketa čtenářů
Array
(
)