facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

V rámci končícího francouzského předsednictví v Radě EU se ve dnech 27.6. – 29.6. 2022 pořádá v Grenoblu konference Industrial Technologies Conference 2022, která se zaměří na řešení klíčových výzev současného evropského průmyslu. Na organizaci se podílí i česká firma AMIRES.

10. 5. 2022

AMIRES

Podle Jaromíra Zahrádky, ředitele investičního fondu i&i Biotech, je to s investicemi do vědy jako s pověstnou slepicí a vejcem. Pokud chybí investice, nevznikají nové projekty. A bez zajímavých projektů není možné získat zájem investorů. Jak tedy takové dilema vyřešit? Na tuto i další otázky odpovídá v novém rozhovoru pro portál Vědavýzkum.cz právě Jaromír Zahrádka. 

9. 5. 2022

i&i Bio

Letošní Veletrh vědy láká na expozice ze všech oborů. Návštěvníci si vyzkouší práci staročeského badatele, projdou se tropickým pralesem nebo se přenesou do vesmírného závodu 60. let minulého století. Akademie věd představí také exponáty vytvořené pro Světovou výstavu 2020 v Dubaji.

9. 5. 2022

Akademie věd ČR

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy přijímá návrhy na udělení Ceny ministra školství, mládeže a tělovýchovy za mimořádné výsledky výzkumu, experimentálního vývoje a inovací v roce 2022. Nominace je možné zasílat do 31. srpna 2022.

9. 5. 2022

MŠMT

Ve startupovém světě nestačí mít skvělý produkt nebo službu, vyladěné procesy a dobře nastavenou cenotvorbu. Základem úspěchu každého startupu je sebevědomý elevator pitch. Právě proto si pro vás CzechInvest připravil Business Shaker #20: Jak na sexy elevator pitch aneb 30 vteřin, které řeknou vše.

9. 5. 2022

CzechInvest

Zajít do kina na filmy, ve kterých hraje hlavní roli věda, byl minulý týden program šesti tisíc účastníků, kteří se z celého světa sjeli na oblíbený festival Academia Film Olomouc (AFO). Další přehled vědy s českou stopou také zmiňuje vodivý beton nebo sebepoškozující sklony nádorových buněk.

8. 5. 2022
Pavla Hubálková
Array
(
)

Vědci z Farmaceutické fakulty Masarykovy univerzity spolupracují na vývoji systému, který umožňuje přesnější detekci bojových chemických látek. Výzkum v této oblasti je stále potřebnější, o čemž svědčí současná geopolitická situace.

8. 5. 2022

Masarykova univerzita

Jak na kybernetické útoky, digitalizaci firem, zkvalitnění zdravotní péče a řešení dalších oblastí, kde hrají počítače hlavní roli, hledá odpovědi soutěž IT SPY. Soutěžní klání nejlepších diplomových prací mladých informatiků odstartovalo 4. května 2022 svůj 13. ročník. 

8. 5. 2022

IT SPY

Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy aktuálně nabízí možnost Ph.D. studia v devíti doktorských programech. Spojení farmacie, chemie a biomedicíny zájemcům umožní volbu toho, co jim vyhovuje. Dodatečné přijímací řízení je otevřeno do 5. září 2022.

8. 5. 2022

Univerzita Karlova

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vydalo dubnové číslo Informačního zpravodaje OPIK, ve kterém se věnuje mimo jiné i shrnutí klíčových statistik z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) za rok 2021. Přečtěte si, kolik peněz bylo firmám proplaceno, kolik bylo podáno žádostí, či jak dlouhá byla doba jejich administrace.

7. 5. 2022

Ministerstvo průmyslu a obchodu