facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...

Společnost alevia pořádá dne 14. 9. 2021 workshop, který se zaměří na oblast duševního vlastnictví ve výzkumné organizaci. Workshop je plánován jako prezenční – uskuteční se v hotelu IBIS na Andělu v Praze.

7. 6. 2021

alevia

Přímo u pramenů Amazonky stojí od roku 2016 česká meteorologická stanice, kterou vyrobila budějovická rodinná firma Fiedler AMS. „Každou hodinu dostáváme všechna naměřená data prostřednictvím družice na náš server. České výrobky jsou v tomto oboru zcela srovnatelné s těmi, které vyrábějí Američané nebo Finové,“ říká v rozhovoru pro časopis MED známý český geograf a hydrolog Bohumír Janský.

6. 6. 2021
Jan Žižka
Array
(
)

Přesně před deseti lety, 6. 6. 2011, byl oficiálně schválen projekt CEITEC. Skupina nadšenců pro vědu měla před lety ambiciózní sen založit v Brně multidisciplinární centrum vědecké excelence, které by propojilo nejlepší vědecké týmy z šesti významných brněnských univerzit a výzkumných institucí a které by dokázalo přilákat do Brna zahraniční vědecké talenty.

6. 6. 2021

CEITEC

Podnikatelský inkubátor Evropské kosmické agentury v Praze, který v České republice spravuje agentura CzechInvest, bere pod svá křídla tři nové startupy. Inkubovat se budou mladí podnikatelé vyvíjející ultralehké elektromotory, nové typy efektivních počítačových simulací a pokročilé vesmírné technologie. Do začátku obdrží každý z nich finanční podporu ve výši padesát tisíc eur.

6. 6. 2021

CzechInvest

Popularizace vědy není jednoduchá disciplína. Ani v době pandemie covidu-19 však Akademie věd a její pracoviště nezaspaly a své aktivity a projekty pro veřejnost úspěšně přesunuly do online prostředí.

5. 6. 2021

Akademie věd ČR

Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš byl zvolen novým předsedou České konference rektorů. Stalo se tak na 161. zasedání Pléna České konference rektorů, které se 3. června 2021 konalo v prostorách Vysokého učení technického v Brně. Funkční období začíná začátkem srpna 2021 a je na dva roky, tedy do 31. 7. 2023. Ve funkci střídá Petra Skleničku, rektora České zemědělské univerzity v Praze.

5. 6. 2021

Masarykova univerzita

Technologická agentura České republiky (TA ČR) vyhlásila dne 2. června 2021 třetí veřejnou soutěž v Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací GAMA 2, podprogram 2.

5. 6. 2021

Technologická agentura ČR

Portál Vědavýzkum.cz mapuje nové strategické záměry vybraných českých vysokých škol. Na jaře 2021 školy připravily strategické záměry své vzdělávací, tvůrčí a další činnosti na období od roku 2021. Tento díl nabízí čtenářům pohled na plány Českého vysokého učení technického v Praze.

4. 6. 2021

Vědavýzkum.cz

Hodnotící panely pravděpodobně poskytují granty ERC žadatelům, kteří jsou často přidruženi ke stejné instituci jako samotní účastníci panelu. Vyplývá to ze studie, která zkoumala průběh financování grantů v roce 2014. Rozhodnutí panelistů je podle autorů značně zkreslené, zejména v přírodních vědách.

4. 6. 2021

Vědavýzkum.cz

V souvislosti s přípravou Národního plánu obnovy, který má pomoci restartovat a modernizovat naši ekonomiku, Technologická agentura ČR (TA ČR), jako poskytovatel podpory aplikovaného výzkumu, vývoje a inovací, upravila plán vyhlašování veřejných soutěží pro letošní rok.

4. 6. 2021

Technologická agentura ČR