facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Představují geneticky modifikované organismy (GMO) pro lidstvo příležitost, nebo dokonce nezbytnost? Liší se v něčem takové plodiny od rostlin vzniklých tradičním šlechtěním či přirozeným vývojem? Obnáší jejich pěstování nějaká rizika? Odpovědi na tyto a další otázky hledala odborná konference, která proběhla ve čtvrtek 3. dubna v Sále státních aktů Poslanecké sněmovny.

7. 4. 2019
Akademie věd ČR
Array
(
)

Lékaři celá staletí vyhledávají spolupráci s techniky. V současné době, s překotným nástupem nových technologií a materiálů, se tato interdisciplinární a mezioborová spolupráce rozvíjí o to intenzivněji. Nejedná se jen o vývoj instrumentária, ale i o oblasti základního výzkumu či vývoje různých typů implantátů a jejich komponent.

7. 4. 2019

Úřad průmyslového vlastnictví pořádá dne 23. 5. 2019 jako doprovodnou akci Týdne inovací 2019 v rámci podpory mezinárodní konkurenceschopnosti České republiky pro zájemce z řad podnikatelů, pracovníků výzkumu a vývoje, studentů i širší veřejnosti seminář: Važte si svých inovací! Ochraňte si je!

7. 4. 2019

ÚPV

Během pěti let fungování rámcového programu Evropské unie Horizont 2020 se do jeho projektů zapojilo na 4 700 účastníků ze 124 nečlenských zemí z celého světa a čerpali z něj více než 3 miliardy eur. Jaký je význam mezinárodní podpory ve VaV a které země s unijními státy spolupracují nejvíce?

6. 4. 2019

Vědavýzkum.cz

Týden inovací 2019, jedna z největších celorepublikových událostí zaměřená na podporu inovací, bude opět hostit špičkové zahraniční a domácí odborníky v oblasti umělé inteligence a pokročilých technologií. Letošní již 4. ročník proběhne v týdnu od 20. do 26. května a chybět nebudou hi-tech produkty, přelomové technologie a řada prezentací a diskuzí o technologických trendech budoucnosti.

6. 4. 2019

ELAI

Využití umělé inteligence, decentralizované propojení laboratoří a vznik sítě pro vývoj a ověřování aplikací v moderním vysoce automatizovaném průmyslu v Evropě. Projekt RICAIP, díky podpoře 1,3 miliardy korun, umožní na pražském CIIRC ČVUT a brněnském CEITEC VUT vytvoření výzkumného a inovačního centra, jehož cílem je vývoj virtuálních robotizovaných výrobních linek.

5. 4. 2019

CEITEC

Po třinácti letech práce u chemických a farmaceutických gigantů se vrátil zpátky na akademickou půdu, aby pomohl s přenosem výsledků základního výzkumu do praxe. Začátky ale nebyly úplně jednoduché.

5. 4. 2019

Universitas

Na pátém ročníku Veletrhu vědy, který se uskuteční od 6. do 8. června 2019 v PVA EXPO Praha, se představí více než 100 vystavovatelů. Akci doplní třicítka přednášek, panelových diskusí a science show. Významní čeští odborníci se letos sejdou nad tématy, jako jsou světelné znečištění, nanotechnologie, etické důsledky umělé inteligence nebo jedy v potravinách.

5. 4. 2019

Akademie věd ČR

Přední evropská technická univerzita ETH Zürich se rozhodla změnit podobu doktorského studia. V důsledku kauzy šikany a nadměrného tlaku na doktorandy na oddělení astronomie zároveň univerzita ohlásila, že profesoři by měli být vybaveni také dobrými manažerskými schopnostmi. Připravuje pro ně vzdělávací kurz.

4. 4. 2019

Vědavýzkum.cz

Dne 20. března 2019 bylo dosaženo důležité dohody o podobě rámcového programu Horizont Evropa (HEU). Vyjednavači za Evropský parlament se shodli se zástupci rumunského předsednictví Rady EU na většině důležitých legislativních aspektů budoucího rámcového programu.

4. 4. 2019

Roman Badík