facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Někdo v létě jede do hor, někdo k moři, Přepište dějiny si vyrazily do muzea. První z našich prázdninových procházek zamíří do expozice dějin, konkrétně části 19. století v Národním muzeu a průvodcem bude historik Martin Sekera. Proč si zakladatel Sokola nechal vycpat svého psa, jak vypadala lebka Karla Hynka Máchy a co všechno můžete potkat na stole hojnosti vědeckého poznání mapujícím vědecké poznání od konce 16. století?

13. 7. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/4MmJ0Hr9l7XZcoWVvFXGlJ

Eva Nečasová zastřešuje iniciativu AI dětem. Pomáhají šířit znalosti o umělé inteligenci nejen na základních školách. Dozvíte se, co je umělá inteligence a proč by jí měl každý rozumět.

13. 7. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/1yL1mvC4WQYeMhOorr00Ts

„Imunoterapie je podle mne budoucnost léčby rakoviny,“ říká lékařka-vědkyně Zuzana Střížová z Ústavu imunologie 2. lékařské fakulty UK a FN Motol. Mimo jiné je také letošní laureátkou talentové soutěže L‘Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě.

13. 7. 2022

Univerzita Karlova

Software JellyFish z dílny Jihočeské univerzity v Český Budějovicích umožní ušetřit spotřebu energie vědecko-výzkumným institucím nebo datovým centrům o desítky procent. Přináší však i řadu dalších výhod včetně úspory za nákup dalšího počítačového vybavení. Celý systém je založen na principu efektivního shlukování virtuálních počítačů.

13. 7. 2022

JU

Registrace pro zájemce o účast na Mezinárodní konferenci o výzkumných infrastrukturách je otevřena. Prezenční účast na konferenci se zakládá na osobním pozvání, možnost zapojit se plnohodnotně online však bude neomezená.

13. 7. 2022

ICRI 2022

Jak správně postupovat při ochraně srnčích mláďat a další zvěře při senoseči? Jak s nimi správně manipulovat a co všechno musím vědět a zařídit než vstoupím na pole? Dále se dozvíme, že pravý domácí med od včelaře z Vašeho okolí lze zajistit prostřednictvím aplikace v telefonu. A přestavíme také aplikaci, která nás pomůže ochránit před klíšťaty. To vše se dozvíte v rozhovoru s Janem Bartoškou z Provozně ekonomické fakulty.

12. 7. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/2yYrG3OYqjtD55DtaWuQjl

Můžete se těšit již na pátý ročník konference SCI-PO (Science Policy), která se uskuteční 18. října 2022 v Praze. Od svého vzniku v roce 2018 je konference zaměřena na aktuální témata veřejné politiky v oblasti výzkumu, vývoje a inovací.

12. 7. 2022

Vědavýzkum.cz

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nepřehlédněte vydání nové příručky k synergiím mezi Horizontem Evropa a ERDF či nové Evropské inovační agendy. Dozvíte se také, co nás čeká v nejbližších měsících v rámci programu Horizont Evropa a co přineslo setkání pracovní skupiny IGLO na téma EIT HEI Iniciativy pro vysokoškolské instituce. 

12. 7. 2022
CZELO
Array
(
)

Dosavadní ředitel CATRIN Pavel Banáš zůstává v čele tohoto vysokoškolského ústavu. Vedením jej do konce roku 2024 pověřil rektor Univerzity Palackého v Olomouci Martin Procházka na základě výsledku výběrového řízení, v němž dosavadní ředitel zvítězil.

12. 7. 2022

CATRIN

Ravenna. Dnes provinční severoitalské město, dříve proslulá pozdně antická metropole a hlavní město Západořímské říše. O dobách její největší slávy dnes svědčí řada pozoruhodných staveb, jejichž stěny zdobí zářící skleněné mozaiky. Jednou z nich je i kostel svatého Vitalia – San Vitale – v jehož presbytáři jsou dodnes k vidění mimo jiné portréty císaře Justiniána, který Ravennu dobývá kolem roku 540, a jeho ženy, císařovny Teodory.

11. 7. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/7uTpKW5CkXYxo6i2ZAkOEU