Nezávislé informace o vědě a výzkumu
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Projekt ARIB (Advanced Research Incubator in Biosciences), plánovaný výzkumný inkubátor v biologických vědách, který předložil Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i. (ÚMG) společně s Ústavem Maxe Plancka pro molekulární buněčnou biologii a genetiku v Drážďanech (MPI-CBG), dostal zelenou od Evropské komise. 

19. 10. 2017
  • Ústav molekulární genetiky AV ČR

Molekulární biolog Lumír Krejčí z Masarykovy univerzity získal prestižní kolaborativní grant od jedné z největších soukromých nadací podporujících vědu, britské Wellcome Trust.

18. 10. 2017
  • Masarykova univerzita

Český startup Kiwi.com byl minulý týden vyhodnocen jako nejrychleji rostoucí technologickou společností ve střední Evropě. Toho ocenění každoročně uděluje společnost Deloitte v rámci žebříčku Technology Fast 50.

17. 10. 2017
  • CzechInvest

Předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Očko a ředitel Jihomoravského inovačního centra (JIC) Petr Chládek podepsali ve středu 11. října 2017 memorandum o spolupráci v oblasti nabídky koučinku projektům financovaným z programu GAMA, podprogramu 2, Seal of Excellence.

16. 10. 2017
  • TA ČR

Personální složení managementu na vysokých školách i vědeckých ústavech čekají výrazné změny. Nadchází období voleb rektorů, děkanů a vedoucích pracovníků velké části akademických pracovišť. Volby rektora se chystají i na Univerzitě Palackého v Olomouci, která je naší druhou nejstarší vysokou školou.

15. 10. 2017
  • Vědavýzkum.cz

Postdoktorský projekt mladé české vědkyně umožňující lepší porozumění mechanismu vzniku a vývoje vesmíru vzbudil velký ohlas v české i zahraniční vědecké obci. Byl oceněn i letošní Cenou Grantové agentury ČR za nejlepší projekty základního výzkumu.

15. 10. 2017
  • GA ČR

V říjnu 2017 proběhne na Univerzitě Karlově volba nového rektora. Tomáš Zima bude obhajovat svůj rektorský mandát, jeho vyzývatelem je Jan Černý. Oba kandidáti včera, 13. 10. 2017, představili svůj program akademické obci.

13. 10. 2017
  • Vědavýzkum.cz

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 se v rámci konference KRECon 2017: Mladá věda ještě žije! pořádané v Národní technické knihovně uskuteční networking session pro všechny zájemce o téma doktorského studia a práce mladých výzkumných pracovníků. 

13. 10. 2017
  • KRECon

Partneři webu a spolupracující instituce