Nezávislé informace o vědě a výzkumu
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Nový dvojrozměrný derivát grafenu vyvinuli vědci z Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů (RCPTM) Univerzity Palackého. Podle nich je materiál předurčený pro výrobu takzvaných superkondenzátorů pro ukládání elektrické energie, které by mohly překonat slabiny v současné době využívaných baterií či kondenzátorů.

15. 7. 2018

Univerzita Palackého v Olomouci

Fyzikální ústav Akademie věd ČR uspěl v náročné výzvě „Excelentní výzkum“ v Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání s projektem SOLID21 a obdrží v následujících letech více než půl miliardy korun na rozvoj předního evropského výzkumného centra v oblasti fyziky pevných látek.

13. 7. 2018

Akademie věd ČR

Nový mapový portál, který zřídilo Středočeské inovační centrum (SIC), přehledně zobrazuje hlavní informace o inovačním ekosystému ve Středočeském kraji. Mapy zahrnují inovativní firmy, subjekty inovační infrastruktury či výzkumné organizace v kraji a v Praze.

11. 7. 2018

Vědavýzkum.cz

V úterý 30. října 2018 proběhne v Praze již 5. národní konference o genderu a vědě. Jejím hlavním tématem budou pracovní podmínky v akademickém prostředí. Na konferenci vystoupí také Angela Saini.

8. 7. 2018

NKC Gender a věda

Dne 28. 6. 2018 proběhl v Technologickém centru AV ČR Informační den na téma „Zdraví“, jehož cílem bylo účastníky z řad výzkumných organizací, univerzit, privátního sektoru a zájemců o účast v programech rámcového programu Horizontu 2020 informovat o možnostech financování vědy a výzkumu v rámci rámcového programu Horizontu 2020.

7. 7. 2018

MŠMT

Unikátní laserový systém L3-HAPLS, který pro ELI Beamlines vyvinula americká národní laboratoř Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL), byl 2. července 2018 slavnostně spuštěn. Mezinárodní vědecká kontrolní skupina systém L3-HAPLS shledala jako plně funkční a připravený k integraci s dalšími experimentálními systémy a k prvním experimentům.

6. 7. 2018

Akademie věd ČR

Technologie Austenitemeter a SURface Univerzity Palackého zabodovaly v Třinci na světové výstavě vynálezů a patentů Invent Arena. Prezentovalo se na ní 135 vynálezů a patentů od čtyř stovek vynálezců a inovátorů z 22 zemí.

3. 7. 2018

Univerzita Palackého v Olomouci

Národní centrum průmyslu 4.0 a české technické univerzity zmapovaly svůj výzkumný potenciál a připravily katalog znalostí, technologií a projektů v oblasti průmyslu 4.0, který zejména firmám umožní lepší orientaci v nabídce výzkumných kapacit a témat a usnadní přístup ke spolupráci s danými institucemi.

29. 6. 2018

NCP 4.0

Nadace Experientia podporuje českou vědu už 5 let. Do světa dosud vyslala 10 mladých chemiků, vybrán byl nedávno i jedenáctý stipendista. Letos navíc spouští nový velký projekt start-up grantů pro mladé vědce, kteří se vrací ze zahraniční stáže a chtějí v České republice založit vlastní výzkumnou skupinu.

29. 6. 2018

Vědavýzkum.cz

Jihočeská regionální kontaktní organizace pro Evropský výzkumný prostor ve spolupráci s Jihočeskou agenturou pro podporu inovačního podnikání (JAIP) pořádá dne 19. září 2018 ve Vodňanech mezinárodní konferenci s názvem BIOTECHNOLOGY - opportunity for intersectoral cooperation and technology transfer.

28. 6. 2018

RKO-ERA

Partneři webu a spolupracující instituce