Nezávislé informace o vědě a výzkumu
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

V pondělí 14. 5. 2018 se v pražském Fóru Karlín v rámci zahajovací události Týdne inovací 2018 konala mezinárodní konference. Její závěrečný panel, na kterém vystoupila řada zahraničních hostů, ale i významné české osobnosti, se věnoval roli a budoucnosti inovací v České republice.

22. 5. 2018

Vědavýzkum.cz

U příležitosti českého vydání knihy Věda a diplomacie, nový rozměr mezinárodních vztahů nakladatelstvím Academia vystoupí ve Francouzském institutu autor knihy Pierre-Bruno Ruffini, profesor ekonomie na Univerzitě v Le Havre a bývalý vědecký rada Francouzských velvyslanectví v Ruské Federaci a v Itálii.

22. 5. 2018

Francouzský institut

Zlatou medaili prestižní vědecké organizace pro molekulární biologii EMBO letos získal i český vědec Marek Basler, který působí na švýcarské Univerzitě v Basileji. Vědecká organizace ocenila jeho mimořádný výzkum v oblasti fungování některých druhů bakterií.

20. 5. 2018

Vědavýzkum.cz

Od 16. do 18. května 2018 se v Plzni uskutečnila 6. národní konference transferu technologií s podtitulem Transfer technologií v mezinárodní perspektivě. Její součástí byl také kurz Master Class s Ashley Stevensem (středa) a prohlídka výzkumných center Západočeské univerzity v Plzni (pátek).

18. 5. 2018

Vědavýzkum.cz

Hned se dvěma vozidly, která pohání stlačený vzduch, zabodovali studenti Fakulty strojního inženýrství (FSI) VUT na mezinárodních závodech studentských týmů v Maďarsku. Z pěti soutěžních disciplín zvítězili ve třech, v dalších obsadili 3. a 4. místo. V konkurenci 36 univerzitních týmů tak dosáhli nejlepšího výsledku v historii a dostali se do evropské špičky.

18. 5. 2018

VUT v Brně

V pátek 7. prosince 2018 se v Českých Budějovicích uskuteční diskuse u kulatého stolu s názvem “Perspectives of Czech Science: Coming to the Czech Republic to do excellent research”. Organizátoři akce, kterou zaštiťuje předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, nechávají formulaci zásadních témat pro diskusi na členech vědecké obce a čtenářích portálu Vědavýzkum.cz.

17. 5. 2018

Vědavýzkum.cz

Technologická agentura ČR spolu se šesti partnery zve na společnou konferenci, jejímž tématem bude ucelený přehled možností podpory podnikání a jeho rozvoje jak v České republice, tak na zahraničních trzích. Konference se bude konat 31. 5. 2018 v Praze.

17. 5. 2018

TA ČR

Učená společnost České republiky, která sdružuje špičkové české vědce, ocenila v pondělí 14. května 2018 ve Velké aule Karolina mimořádné osobnosti české vědy, talentované mladé vědce, nadané středoškoláky i zapálené pedagogy.

16. 5. 2018

Vědavýzkum.cz

Dne 14. 5. 2018 nečekaně zemřela přední česká vědkyně Jitka Moravcová, první česká profesorka organické chemie, vynikající pedagožka a členka Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

15. 5. 2018

Vědavýzkum.cz

Centrum pro transfer technologií nabízí stáž pro pracovníky ze segmentu transferu technologií a souvisejících oblastí. Zájemci budou moci nahlédnout do prostředí a chodu špičkového transferového pracoviště a získat mnoho praktických zkušeností.

12. 5. 2018

Masarykova univerzita

Partneři webu a spolupracující instituce