facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Konference Open Science v rámci Dne TA ČR

5. 9. 2017
Konference Open Science v rámci Dne TA ČR

Ve čtvrtek 21. září 2017 proběhne již čtvrtý ročník Dne Technologické agentury ČR (TA ČR), kde budou oceněny nejlepší projekty aplikovaného výzkumu. Program bude zahájen dopolední konferencí na Fakultě architektury ČVUT v Praze Dejvicích.

Blíží se Den Technologické agentury ČR, v jehož rámci se bude také konat konference Open science. Letošním mottem je: otevřený výzkum, otevřené inovace, otevřenost světu. Cílem akce je upozornit na čtyři hlavní oblasti inovačního ekosystému, který pro svůj hladký rozvoj vyžaduje:

1. nový způsob myšlení
2. nový způsob jednání
3. nový způsob komunikace
4. nový způsob spolupráce

Program konference je koncipován do dvou částí. V první části vystoupí zahraniční odborníci jako je Makoto Watanabe, ředitel japonské inovační agentury NEDO, nebo Pekka Soini, ředitel finské agentury TEKES. Program bude pokračovat panelovou diskusí zaměřenou na využití výsledků výzkumu v inovacích a na celkový přístup k inovacím z výše uvedených čtyř perspektiv.

Účastníky panelové diskuse budou Kateřina Falk, expertka na fyziku plazmatu, Karel Volenec, radiobiolog, biofyzik a majitel společnosti Ella CS, Martin Holečko, zakladatel společnosti Etnetera a.s., Ondřej Malý, koordinátor digitální agendy ÚV, Jakub Ráliš, ředitel festivalu Academia Film Olomouc a René Kubů, obchodní ředitel pro sektor veřejné správy, Microsoft.

 

DJhsY0pXkAI7I4W.jpg large

 

Den TA ČR opět vyvrcholí galavečerem, na kterém budou předána ocenění řešitelům nejlepších projektů aplikovaného výzkumu v nové budově Národního muzea. O udělovaných oceněních si můžete přečíst také zde.

 

Zdroj: Technologická agentura ČR