facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

BMW Group a vláda ČR podepsaly Deklaraci o spolupráci

21. 6. 2018
BMW Group a vláda ČR podepsaly Deklaraci o spolupráci

Vláda ČR a BMW Group podepsaly koncem minulého týdne společnou Deklaraci o spolupráci pro výstavbu nového zkušebního centra firmy v České republice. Jde o příklad investice s vyšší přidanou hodnotou, o které nyní Česká republika stojí a o které agentura poslední roky usiluje.

V pátek 15. června 2018 se uskutečnil další významný krok k realizaci chystaného zkušebního centra BMW Group na Sokolovsku. Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner s Herbertem Grebencem ze společnosti BMW AG v Praze podepsali společnou Deklaraci o spolupráci mezi vládou ČR a BMW Group o přípravě výstavby nového zkušebního centra.

Jde o další významný krok na cestě k realizaci této velké investice společnosti BMW AG na území České republiky. Cílem je zde postavit jedno ze čtyř hlavních zkušebních a vývojových center společnosti, které se bude kromě jiného specializovat na vývoj systémů budoucích autonomních vozidel. Nové zkušební centrum se bude rozkládat na ploše přibližně 500 hektarů v Karlovarském kraji severně od Sokolova.

K podpisu společné deklarace došlo po předchozích úspěšných jednáních se zástupci Karlovarského kraje, majitelem pozemků společností Sokolovská Uhelná a.s., agenturou CzechInvest a samozřejmě i vládou České republiky. Při podpisu deklarace byl přítomen také velvyslanec Spolkové republiky Německo Christoph Israng.

 

Zdroj: CzechInvest