Nezávislé informace o vědě a výzkumu

CEITEC Bridge Fund podpoří první studenty

11. 8. 2018
CEITEC Bridge Fund podpoří první studenty

CEITEC BRIDGE FUND je unikátní fond určený na podporu studentských mezioborových projektů mezi živými a materiálovými vědami. První výzva BRIDGE FUND byla spuštěna v dubnu tohoto roku a přihlásilo se do ní se svými projekty sedm uchazečů. Nyní byly vyhlášeny její výsledky. Další kolo výzev bude otevřeno v dubnu 2019.

Podmínkou pro uchazeče bylo, že projekt musí být zaměřen na mezioborový výzkum mezi dvěma výzkumnými oblastmi výzkumného centra CEITEC - jedním v živých vědách a druhým v materiálových vědách. 

ceitec fund

Komise pro interdisciplinaritu, která se skládá ze zástupců všech výzkumných programů a organizačních jednotek CEITECu, hodnotila jak splnění této podmínky interdisciplinarity, tak vědeckou kvalitu projektů.

K podpoře komise navrhla například výzkum dvojfunkčního biofilmu pro regeneraci parodontálních tkání studenta Rasha Abdelrahmana, dále například projekt detekce pomocí elektronové spinové rezonance v diagnostice karcinomu ledvinných buněk studenta Jakuba Hrubého. Na všechny výsledky se můžete podívat zde.

Délka trvání projektů je omezena na jeden rok (září – srpen). Během této doby obdrží studenti stipendium 10 000 Kč měsíčně a dále jednorázovou částku 50 000 Kč na spotřební materiál. Příští výzva bude otevřena v dubnu 2019.

Více informací o CEITEC Bridge Fund naleznete zde.

Zdroj: CEITEC