facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

CEITEC Bridge Fund podpoří první studenty

11. 8. 2018
CEITEC Bridge Fund podpoří první studenty

CEITEC BRIDGE FUND je unikátní fond určený na podporu studentských mezioborových projektů mezi živými a materiálovými vědami. První výzva BRIDGE FUND byla spuštěna v dubnu tohoto roku a přihlásilo se do ní se svými projekty sedm uchazečů. Nyní byly vyhlášeny její výsledky. Další kolo výzev bude otevřeno v dubnu 2019.

Podmínkou pro uchazeče bylo, že projekt musí být zaměřen na mezioborový výzkum mezi dvěma výzkumnými oblastmi výzkumného centra CEITEC - jedním v živých vědách a druhým v materiálových vědách. 

ceitec fund

Komise pro interdisciplinaritu, která se skládá ze zástupců všech výzkumných programů a organizačních jednotek CEITECu, hodnotila jak splnění této podmínky interdisciplinarity, tak vědeckou kvalitu projektů.

K podpoře komise navrhla například výzkum dvojfunkčního biofilmu pro regeneraci parodontálních tkání studenta Rasha Abdelrahmana, dále například projekt detekce pomocí elektronové spinové rezonance v diagnostice karcinomu ledvinných buněk studenta Jakuba Hrubého. Na všechny výsledky se můžete podívat zde.

Délka trvání projektů je omezena na jeden rok (září – srpen). Během této doby obdrží studenti stipendium 10 000 Kč měsíčně a dále jednorázovou částku 50 000 Kč na spotřební materiál. Příští výzva bude otevřena v dubnu 2019.

Více informací o CEITEC Bridge Fund naleznete zde.

Zdroj: CEITEC