facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

CzechInvest dojednal v roce 2016 investice za 64 miliardy korun

22. 2. 2017
CzechInvest dojednal v roce 2016 investice za 64 miliardy korun

Tuzemské i zahraniční podniky hodlají investovat v České republice přes 64 miliard korun na základě jednání uzavřených s Agenturou CzechInvest v roce 2016. V 84 případech ze sta expandují firmy, které již v ČR působí, 16 investičních projektů je zcela nových. Každý čtvrtý je zároveň tzv. high-tech projektem s vyšší přidanou hodnotou. Oproti loňskému roku hodlají podniky investovat o 20 miliard korun více.

Za 78 projekty stojí zahraniční investoři, kdy nejvíce investičních záměrů dojednal CzechInvest s investory z Německa. Konkrétně se jedná o 20 projektů v celkové výši 9,3 miliardy korun. Každým rokem se také zvyšuje podíl čínských investic. Loni čínští investoři přislíbili investice za 3,2 miliardy korun, dvakrát více než v roce 2015. Tuzemští investoři stojí za 21 projekty ve výši 10,1 miliard korun a v jednom případě se jedná o společný projekt formou joint venture.

Firmy chtějí nejčastěji investovat ze sektoru výroby motorových vozidel. Celkem se jedná o 22 investičních záměrů v souhrnné výši 19,2 miliardy korun. Nejvíce projektů se má realizovat v Ústeckém a Moravskoslezském kraji, celkem 13 projektů v každém z nich. V Praze by to pak mělo být 8 projektů. Do Ústeckého kraje by investice měly přinést 24,1 miliardy korun a vytvořit 1 949 nových pracovních míst. Do Moravskoslezského kraje pak 4,6 miliardy korun a 1 688 nových pracovních míst.

Více informací můžete nalézt zde.

Zdroj: Agentura CzechInvest