facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

HackPrague, největší hackathon v ČR, přiveze experta na umělou inteligenci z Facebooku

28. 5. 2018
HackPrague, největší hackathon v ČR, přiveze experta na umělou inteligenci z Facebooku

Již podruhé se v Praze sejde na 150 mezinárodních IT specialistů v rámci HackPrague, největšího hackathonu v České republice. Koncem června budou v Novoměstské radnici účastníci vymýšlet inovace v oborech umělé inteligence, internetu věcí a blockchainu.

„Úspěšný první ročník HackPrague potvrdil, že Praha může hostit hackathon světové kvality. Svou velikostí jde v kontextu střední Evropy o unikátní akci, letos ve vyjímečných prostorách Novoměstské radnice. Oproti loňskému roku jsme navíc definovali tři obory, na které se budeme soustředit, a to umělou inteligenci, internet věcí a blockchain. Sami jsme zvědaví, s jakými nápady účastníci přijdou,“ uvedl Michal Jirků, hlavní organizátor akce.

Ve snažení bude účastníkům pomáhat například Tomáš Mikolov, přední odborník na oblast AI pracující ve Facebook AI Research a se zkušenostmi z Google Brain teamu, kde vyvíjel projekt word2vec (pomáhající umělé inteligenci pochopit a rozpoznat, v jakém kontextu se vyskytují slova). Doplní jej Dite Gashi pracující ve Desissio a Blocknify s více než 6letým působením v oblasti vývoje blockchainu. O svoje know-how se pak dále podělí například Cédric Maloux, ředitel nejstaršího akcelerátoru ve střední Evropě StartupYardu.

HackPrague se bude konat 23. až 24.6. 2018 v pražské Novoměstské radnici, přičemž přihlášky jsou otevřeny pro všechny developery nebo designéry, ať už studenty nebo profesionály. Protože je akce otevřena i zájemcům ze zahraničí, bude probíhat v angličtině.

Nejdůležitější kritéria při výběru 150 účastníků jsou jejich předešlé projekty, zkušenosti a nadšení. Registrace jsou otevřeny do 1.6 2018.

Účast na HackPrague je přitom zdarma včetně občerstvení. Hlavní výhrou je 35 000 korun, vítězové jednotlivých kategorii obdrží 15 000 korun a další sponzorské dary. Partner hackathonu StartupYard zároveň pěti týmům nabídne možnost získat investici 30 000 eur (775 000 korun) a možnost tříměsíční akcelerace na podzim letošního roku.

Více informací k hackatonu naleznete zde.

 

Zdroj: HackPrague