facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Hlasujte pro nejlepší vědecku fotografii

8. 7. 2019
Hlasujte pro nejlepší vědecku fotografii

Projekt Věda fotogenická je soutěž pro zaměstnance Akademie věd ČR. Letos se koná již po šesté a jejím cílem je sestavení reprezentativního kalendáře, který bude tvořen z těch nejlepších soutěžních snímků. Fotografie budou také vystavovány po celé ČR v rámci putovní výstavy. Hlasujte a rozhodněte o nejlepším snímku soutěže.

Hlavní soutěžní kategorií je Věda fotogenická, kam bylo možné do konce června přihlásit fotografii s vědeckou tématikou. Zachycen má být objekt vědeckého zkoumání, přístroj používaný k výzkumu, fotografie části živé a neživé přírody, jevů či činností souvisejících s prací zaměstnanců pracovišť AV ČR.

V soutěži jsou vyhlášeny dvě vedlejší kategorie. První z nich nese název Vědecké selfie a zaměřuje se na fotografie z každodenního pracovního života vědce či vědeckého kolektivu na pracovištích AV ČR, které veřejnosti přiblíží lidskou stránku vědeckého povolání. Druhá vedlejší kategorie – Vědci a jejich hobby  má zachycovat koníčky vědců a způsob trávení jejich volného času. Cílem je představit zaměstnance AV ČR nejen jako vědecké pracovníky, ale i jako zajímavé osobnosti.

Hlasujte a vyberte nejlepší snímek na Facebookovém profilu AV ČR do 12. srpna 2019 (9:00 hodin).

Z výherních fotografií bude sestavena putovní výstava Věda fotogenická. Od 11. října do 17. listopadu 2019 bude volně přístupná ve výstavních prostorách v Americkém centru v Praze na Malé Straně.

věda fotogenická

 

Autor: Vědavýzkum (SA)

Zdroj: Věda fotogenická, AV ČR

Foto: Tomáš Ďuríček, Ústav živočišné fyziologie a genetiky AV ČR