facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

KRECON 2016 - Mladá věda do šuplíku nepatří

9. 10. 2016
KRECON 2016 - Mladá věda do šuplíku nepatří

Portál Vědavýzkum.cz byl partnerem letošní konference Knowledge, Research, Education 2016 s podtitulem Mladá věda do šuplíku nepatří.

28

Konference proběhla ve čtvrtek 6. 10 a v pátek 7. 10. 2016 v Národní technické knihovně v Praze. První den patřil domácím přenášejícím - Martinovi Fuskovi (Ústav organické chemie a biochemie AV ČR), Jiřímu Nantlovi (CEITEC Masarykova univerzita), Michalovi Pěchoučkovi (FEL ČVUT v Praze), Václavu Matouškovi (CF Plus Chemicals) a Petrovi Ryšávkovi (Pharmaceutical Biotechnology). Dále následovaly tzv. Lightning talks, ve kterých 8 mladých vědeckých pracovníků představilo každý v 5 minutách své projekty. Závěr patřil panelové diskusi s přednášejícími.

Pátek se týkal pohledu zvenčí. Ze zahraničních řečníků přijeli John R. Normanton z Velké Británie a Christian Stein z Německa. Dále své zkušenosti ze zahraničí prezentovali Martina Plačková z Mikrobiologického ústavu AV ČR a Otakar Fojt - vědecký atašé Britského velvyslanectví v Praze.

Mnoho zajímavých informací, uvolněná a upřímná atmosféra. Většina účastníků se shodla na tom, že v České republice máme ve vědě, a to především z pohledu mladých vědeckých pracovníků, hodně co zlepšovat.  A situace není zrovna optimistická.

Některé momenty si můžete prohlédnou v naší fotogalerii. Další snímky najdete na Facebooku Kempusu Dejvice.