facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Laboratoř v plamenech. Originální snímek zvítězil v soutěži fotografů

11. 2. 2018
Laboratoř v plamenech. Originální snímek zvítězil v soutěži fotografů

Chemie je všechno kolem nás. Upozornit na tuto skutečnost má za cíl fotografická soutěž Svět (je) chemie, kterou tradičně pořádá Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Absolutní vítězkou osmého ročníku se stala Kamila Starkbaumová díky fotografii pojmenované „Laboratoř v plamech“. Hlavní cenu převzala od zástupců univerzity na slavnostním vyhlášení 8. února 2018.

„Celkem se fotosoutěže zúčastnilo 66 soutěžících ze všech krajů České republiky. Odborná porota od nich dostala k posouzení 176 fotografií,“ říká Michal Janovský, tiskový mluvčí VŠCHT Praha.

FK 18 Starkbaumová Kamila Laboratoř v plamenech

Autor: Kamila Starkbaumová, Laboratoř v plamenech

Kromě absolutní vítězky byli oceněni i další talentovaní fotografové za díla s originálními názvy „Voltovy vykulené oči“, „Nikotin“, „Chemické oko“ nebo „Antimon kreslíř“. Tyto i další zajímavé fotografie může veřejnost zhlédnout na výstavě v Národní technické knihově, která probíhá od 8. února do 8. března 2018. „Vstup je zdarma. Za vidění kromě výstavy stojí i samotná budova knihovny,“ doplňuje Janovský. Na vybrané snímky se můžete podívat také v galerii pod článkem.

Další ročník fotosoutěže Svět (je) chemie 2018 bude probíhat ve dvou kolech, a to v kategoriích do 18 a nad 18 let. První kolo bude probíhat v termínu od 8. 2. 2018 do 15. 6. 2018 a druhé kolo v termínu od 16. 6. 2018 do 31. 10. 2018.

Fotografie lze zasílat i s přihláškou na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Více podrobných informací zájemci naleznou zde. Slavnostní vyhlášení vítězů 9. ročníku je naplánováno na únor 2019.

 

Zdroj: VŠCHT Praha