facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Mezinárodní vědecká soutěž Falling Walls Lab

7. 5. 2017
Mezinárodní vědecká soutěž Falling Walls Lab

Uzávěrka mezinárodní vědecké soutěže Falling Walls Lab, kterou pořádá DAAD Praha společně s Goethe Institutem je již 23. května. Soutěž je určena studentům, vědeckým pracovníkům, zaměstnancům i podnikatelům, kteří během tří minut představí svůj nápad, výzkumný projekt nebo model v libovolném oboru. Výherci pražského kola se utkají ve finále v Berlíně.

Tato soutěž se i v roce 2017 koná v mnoha zemích po celém světě a jejím cílem je podpora inovativního přístupu ve vědě i podnikání a výměna zkušeností a navazování kontaktů mezi mladými vědci a profesionály z různých oblastí. Uzávěrka pro přihlašování do soutěže je již 23. května 2017. Pražské kolo se koná 15. června 2017 v Goethe-Institutu v Praze.

Výherci regionálních kol mezinárodní soutěže Falling Walls Lab se zúčastní 8. a 9. listopadu 2017 finále v Berlíně. Do finále Falling Walls Lab v Berlíně se kvalifikuje celkem 100 účastníků základních kol soutěže. Každý z finalistů dostane příležitost během tří minut představit svůj projekt před odbornou porotou. Tři výherci získají finanční odměnu a následující den znovu představí svůj nápad 800 účastníkům vědecko-společenské konference Falling Walls.

Přihlásit do soutěže se můžete zde. A více informací najdete na oficiálních stránkách soutěže.

Zdroj: Německé velvyslanectví v Praze