Vytisknout tuto stránku

Nominační proces na prestižní vědecké Ceny Neuron 2021

11. 2. 2021
Nominační proces na prestižní vědecké Ceny Neuron 2021

Nadační fond Neuron otevírá nominační proces na prestižní vědecké Ceny Neuron. Ceny Neuron jsou nejvýše dotovanými vědeckými cenami v České republice a pojí se s významnou osobní finanční prémií pro laureáty. Nominace předkládá česká vědecká obec do konce března 2021.

neuron

Laureáti obdrží ocenění ve dvou kategoriích, a to Cenu Neuron za přínos světové vědě a Cenu Neuron pro mladé talentované vědce.

Nominace mohou předkládat členové odborné vědecké veřejnosti, a to děkani a rektoři veřejných institucí, ředitelé akademických ústavů či představitelů Akademie věd, členové Vědecké rady Neuronu a laureáti předchozích ročníků. Na výběru finálních laureátů se podílí jak česká vědecká rada fondu, tak i mezinárodní rada složená z excelentních vědců z celého světa. Nominační proces potrvá do konce měsíce března 2021.

„V loňském ročníku Mimořádných Cen Neuron jsme zcela výjimečně v reakci na koronavirovou situaci ocenili vědce, kteří se podíleli a podílejí na řešení pandemií, “ říká Monika Vondráková, předsedkyně Správní rady NF Neuron, a dodává: „V letošním roce se vracíme k našemu klasickému formátu. V České republice je totiž řada excelentních vědců, kteří si zaslouží naši pozornost a právem na ně můžeme být hrdí.“ Stejně jako v minulých letech, i v tomto roce jsou s Cenami Neuron spojené osobní prémie vědcům. V letošním roce budou vědci podpořeni celkovou částkou až 8 mil. Kč z prostředků mecenášů Fondu.

 

Zdroj: NF Neuron