Vytisknout tuto stránku

Podcasty z ELI Beamlines: S vědci nejen o vědě, vážně i nevážně

14. 4. 2021
Podcasty z ELI Beamlines:  S vědci nejen o vědě, vážně i nevážně

Od letošního jara vysílá ELI Beamlines každé pondělí v 14:00 pravidelné podcasty. Představuje v nich členy svých vědeckých a technických týmů, sleduje jejich životní i profesní příběhy, zajímá se o jejich zkušenosti, zájmy a pohledy na dnešní vědu a její pozici v postmoderním světě. Nevyhýbá se ani otázkám nevědeckým, ani otázkám na tělo.

Eli podcasty

V zatím nejnovější epizodě podcastu se dozvíte, co dělá tým Urychlování iontů a aplikací vysokoenergetických částic na ELI Beamlines, jak vznikají ilustrace studenského časopisu na "Jaderce" nebo jak se tančí scénický tanec. O těchto tématech si povídal Michael Vícha s vědkyní Martinou Greplovou Žákovou. V předchozím díle si zase můžete poslechnout zajímavý rozhovor s Veronikovou Olšovcovou, šéfkou "safety" týmu na ELI Beamlines a odbornicí na radiaci a laserovou bezpečnost. 

Podcasty zatím vyšly čtyři, na nový podcast se můžete těšit každé pondělí. Všechny epizody najdete na Spotify, AnchorGoogel Podcasts.

 

Zdroj: Eli Beamlines 


ELI Beamlines je evropské výzkumné centrum, v rámci kterého nainstaloval mezinárodní tým vědců nejintenzivnější laserový systém na světě. Po jeho plném spuštění bude k dispozici unikátní nástroj umožňující průkopnický výzkum nejen v oblasti fyziky a materiálových věd, ale také v biomedicíně a laboratorní astrofyzice.