facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Předány Ceny Neuron za přínos světové vědě 2017

7. 12. 2017
Předány Ceny Neuron za přínos světové vědě 2017

Nadační fond Neuron i letos ocenil vědecké osobnosti, které ve svých oborech dosáhly mimořádných úspěchů. Sedm inspirativních vědců převzalo ve středu 6. prosince 2017 Ceny Neuron za přínos světové vědě v různých oblastech vědního bádání.

Cenu Neuron za přínos světové vědě uděluje Nadační Fond Neuron každý rok významným a výjimečným představitelům a představitelkám vědy působícím doma v Česku i v zahraničí, kteří ve svém oboru dosáhli velkých úspěchů a jsou vzorem a inspirací další generaci vědců.

Letošními laureáty Ceny Neuron za přínos světové vědě 2017 jsou Emil Paleček, za obor chemie, Františel Šmahel za společenské vědy, Josef Svoboda za biologii, Martin Roček za fyziku a Otto Hrodek za medicínské obory. V oblasti computer science byl oceněn Pavel Pudlák a za matematiku Vladimír Šverák. Spolu s tím byly předány i ocenění Neuron Impuls pro mladé vědce.

Cena Neuron 2017 Frantisek Smahel spolecenske vedy

František Šmahel, Zdroj: NF Neuron

„Je nám ctí, že můžeme ocenit sedm osobností, které se otiskly do historie světové vědy a staly se vzorem pro mladou generaci, a to nejen výzkumníků, ale nás všech. Zároveň máme radost, že díky mecenášům můžeme podpořit odvážné projekty talentovaných mladých vědců, kteří mají ty nejlepší předpoklady posunout hranice lidského poznání,“ říká Monika Vondráková, spoluzakladatelka a předsedkyně správní rady NF Neuron.

Ceny Neuron 2017 predavani Impulsiste 2

Ocenění vědci v kategorii Neuron Impuls 2017, zdroj: NF Neuron

 

Zdroj: NF Neuron