facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Prémie Otto Wichterleho 2018

7. 6. 2018
Prémie Otto Wichterleho 2018

Ve středu 6. června 2018 převzalo v pražské Lannově vile z rukou předsedkyně AV ČR třiadvacet mladých badatelů Prémii Otto Wichterleho pro rok 2018. Významné ocenění AV ČR je určeno vědcům do 35 let, kteří úspěšně splnili mimořádně významný vědecký úkol v některém ze specializovaných pracovišť AV ČR.

Významné ocenění Akademie věd ČR – Prémii Otto Wichterleho pro rok 2018 – převzalo z rukou předsedkyně Akademie věd České republiky profesorky Evy Zažímalové ve středu 6. června 2018 třiadvacet mladých výzkumníků, kteří v kalendářním roce podání návrhu nepřekročili věk 35 let. Ocenění je určeno perspektivním vědcům, kteří dosahují špičkových vědeckých výsledků a jsou nositeli vědeckých hodností (CSc., Dr., Ph.D., DrSc.).

Prémie pro mladé vědecké pracovníky ve svém názvu nese jméno prof. Otto Wichterleho na památku vynikajícího českého chemika světového formátu, jenž se stal po listopadu 1989 prezidentem Československé akademie věd. Uděluje se od roku 2002 a její výherci si kromě diplomu letos odnesli i prémii 300 000 Kč.

Jednotlivé profily oceněných naleznete zde.

 

Zdroj: Akademie věd ČR