facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Proběhl Jihočeský den vědy

24. 4. 2018
Proběhl Jihočeský den vědy

Historicky první ročník Jihočeského dne vědy, jehož partnerem byla i Kancelář transferu technologií Jihočeské univerzity (JU), proběhl dne 18. 4. 2018. Návštěvníci se na něm mohli dozvědět o základní informace o start-upech, průmyslu 4.0 či o novinkách ze světa vědy na JU.

V první odborné části vědeckého festivalu se návštěvníci mohli dozvědět o teoriích start-upů v praxi a spolupráci s aplikační sférou, průmyslu 4.0, inovacích či o zemědělství. Součástí tohoto bloku byla i prezentace stánků vědeckých pracovišť a institucí podporujících aplikace poznatků z vědy a výzkumu v komerční sféře.

Další část programu probíhala ve večerních hodinách a nesla název Science Fuckup Night aneb I chybami se člověk učí. V rámci festivalu tak několik známých osobností promluvilo o svých nezdarech a svými příběhy pobavili a případně inspirovali budějovické publikum. Jako řečníci vystoupili například Jakub Hořický, zakladatel projektu Český ostrovní dům či Hana Němcová, zakladatelka projektu udržitelných sáčků Frusack.

Součástí festivalu bylo také vyhodnocení soutěže Invest day, kterou každoročně pořádá Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity. Studenti v této soutěži vymýšlí originální podnikatelské plány, které by jim umožnili založit vlastní start-upy. Vítězové mohli od investorů získat první finanční podporu na rozjezd svého podnikatelského nápadu.

 

Zdroj: JCTT