facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Seminář o zkušenostech s transferem technologií a o správě duševního vlastnictví je součástí projektu IMPRESS

17. 10. 2016
Seminář o zkušenostech s transferem technologií a o správě duševního vlastnictví je součástí projektu IMPRESS

IMPRESS je novým typem projektu, který je realizován na Fakultě rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a jeho cílem jsou výzkumné aktivity realizované pomocí společného vzdělávání nové generace vědců v doktorském studijním programu.

 Projekt se věnuje společnému výzkumu biologie a chovu lososa, úhoře a jeseterů, který se uskutečňuje v rámci spolupráce konsorcia univerzit z Norska, Španělska, Německa, Francie, Izraele a České republiky.

 V rámci tohoto projektu proběhne ve dnech 17- 27. 10- 2016 ve Vodňanech, na Fakultě rybářství a ochrany vod, již 3. výcviková škola. Součástí akce je i seminář se zaměřením na zkušenosti s transferem technologií, komercializací výsledků výzkumu a vývoje a s průmyslově-právní ochranou těchto výsledků. Garantem tohoto semináře je vedoucí Kanceláře transferu technologií, RNDr. Růžena Štemberková. Mezi přednášejícími jsou přední odborníci z celé Evropy, například Alexandros Papaderos z Technické univerzity v Mnichově nebo GennariUdo z Rakouska. Všechny přednášky jsou přístupné veřejnosti.

Kompletní program celého workshopu naleznete zde.

 logo Impress

 

Zdroj:

 JCTT