facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Stále se lze přihlašovat do vědeckého mentoringového programu

27. 1. 2020
Stále se lze přihlašovat do vědeckého mentoringového programu

Národní kontaktní centrum – gender a věda přijímá přihlášky do letošního ročníku mentoringového programu, jehož cílem je pomoci (post)doktorandům a (post)doktorandkám s rozjezdem vědecké kariéry a ujasněním jejího směřování. Do aktuálního kola se lze přihlašovat do 20. února 2020.

laboratory2

Mentoring je proces, skrze nějž se dostává mladším a méně zkušeným lidem (tzv. mentees) podpory, rad a přátelství, které jim mají umožnit nastartovat kariéru a uspět v pracovním životě nebo ve studiu. Mentoři naopak bývají zkušení vědci a vědkyně na vyšší než postdoktorské pozici, kteří působí na veřejných vysokých školách a výzkumných institucích a mají chuť se podělit o své zkušenosti s mladšími kolegyněmi a kolegy.

Mentoringový program NKC – gender a věda se sestává ze dvou hlavních částí: 1) individuální spolupráce mentee/ho s mentorem či mentorkou; 2) skupinových aktivit, které probíhají formou seminářů a workshopů zaměřených na profesní a osobní rozvoj. 

První letošní workshop se bude konat už na konci února či na začátku března. Celý mentoringový program bude trvat do konce roku 2020.

Součástí programu je tak i tzv. peer (vrstevnický) mentoring, který si poskytují mentees mezi sebou. Například si doporučují literaturu, pracovní kontakty, konzultují různé pracovní strategie či utvářejí studijní skupiny, případně spolu rozvíjejí výzkumnou spolupráci.

Do aktuálního kola se lze přihlašovat do 20. února 2020 prostřednictvím registračního formuláře zde. Mentoringový program je zdarma.

Příručka Kariérní rozvoj začínajících vědkyň a vědců, která má pomoci začínajícím vědcům při budování kariéry, je ke stažení zde. Přečtěte si také knihu rozhovorů s předchozími absolventy mentoringového programu.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: NKC – gender a věda