facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Strojírenský veletrh v Brně ovládne Průmysl 4.0, ukázat se chce Čína

20. 9. 2016
Strojírenský veletrh v Brně ovládne Průmysl 4.0, ukázat se chce Čína

Letošní ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu Brno je největší přehlídkou průmyslových odvětví za posledních pět let. MSV bude především ve znamení nové průmyslové revoluce.

Tradičně největším vystavovatelem je jednička mezi obchodními partnery ČR Německo, ve velkém stylu se chce představit také Čína. Největší prostor bude věnován nové průmyslové revoluci Průmysl 4.0, jež je hlavním tématem MSV.

bvv brno vystaviste vlajky msv 500

 

Návštěvníky brněnského výstaviště čeká od 3. do 7. října již 58. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu Brno. O podrobnostech informovali v polovině září ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš či čínský obchodní rada Yongru Cheng. Čína je letos ostatně partnerskou zemí MSV.

Velký zájem zástupců světového průmyslu o klíčový český veletrh ukazuje podle ministra Jana Mládka současnou sílu tuzemské ekonomiky. „Loňský rok byl pro naše hospodářství jedním z nejúspěšnějších. Hrubý domácí produkt vzrostl meziročně o 4,6 procenta. Zásadní pozici si udržuje právě průmysl a především průmysl zpracovatelský, který v roce 2015 narostl dokonce o 6 procent,“ připomněl ministr.

„I výsledky prvního pololetí letošního roku naznačují, že se stále pohybujeme na pozitivní vlně. O tom svědčí i rekordní výsledky našeho exportu,“ doplnil Jan Mládek.

MSV ve znamení Průmyslu 4.0

Hlavním tématem ročníku byl stejně jako loni vyhlášen Průmysl 4.0, který je nastupující čtvrtou etapou průmyslové revoluce a bude letos poprvé prezentován přímo v expozicích vystavovatelů v podobě inovativních technologií - automatizace, robotizace, digitalizace a zasíťování.

„Letošní ročník tedy nebude v žádném případě pouze přehlídkou toho současného, ale především pohledem do budoucnosti. Právě transfer technologií a inovací do praxe osobně považuji za jeden z klíčových faktorů budoucího úspěchu našich firem ve světové konkurenci," vysvětluje Jan Mládek.

Tradičně největším zahraničním vystavovatelem – co do počtu zúčastněných firem – je Německo, které bude zastoupeno více než 250 podniky. Další firmy s německým původem se chtějí prezentovat prostřednictvím českého zastoupení.

Boom čínských vystavovatelů

„Zemí partner“ se letos stala Čína, která ve svém rozlohou největším pavilonu představí významné čínské holdingy a technologické firmy, např. China Railways, Aviation Industry Corporation of China, Yanfeng Automotive Interiors of SAIC Motor Corporation či Shanghai Electric. Na třech tisících m2 se bude prezentovat více než 150 čínských vystavovatelů.

„Považuji za opravdu velký úspěch naší ekonomické diplomacie, že se podařilo zajistit účast Číny jako partnerské země. Je to výsledek dobré spolupráce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR s Veletrhy Brno a také úspěšného fungování Ekonomického smíšeného výboru mezi Českou republikou a Čínou," tvrdí Jan Mládek.

 

Zdroj: Businessinfo.cz