facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Studenti ČVUT vyhráli celosvětové finále Microsoft Imagine Cup

29. 7. 2017
Studenti ČVUT vyhráli celosvětové finále Microsoft Imagine Cup

Tři studenti ČVUT v Praze, Marek Novák, Tomáš Pikous a Barbora Suchanová, vyhráli se svým speciálním glukometrem pro děti celosvětové finále prestižní studentské soutěže Microsoft Imagine Cup.

Nový glukometer X.GLU má velikost platební karty, spolupracuje s chytrými telefony a cílí hlavně na děti s cukrovkou. Má jim pomoci lépe zvládat disciplínu při léčbě tohoto onemocnění. Motivaci jim udržuje aplikace s herními prvky a odměnami. O aktuálních naměřených hodnotách a poloze dítěte  také informuje rodiče, kteří můžou v případě komplikací včas zasáhnout.

Je to první vítězství pro tým z České republiky v historii soutěže a je s ním také spojeno ocenění v celkové výši 250 tisíc dolarů. Cena Microsoft Imagine Cup je celosvětová soutěž, jejímž smyslem je podpora nové generace počítačových odborníků při vývoji nových, inovativních projektů. Za oceněným českým týmem se letos na druhém místě umístili Američané se speciální aplikací na vyhledávání konkrétních produktů ve velkých skladovacích prostorech. Na třetím místě se pak umístil argentinský tým s projektem, který používá drony při přírodních katastrofách.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: FEL ČVUT, Microsoft Blog