facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Trh práce ve výzkumu, vývoji a inovacích a na akademické půdě v ČR

11. 1. 2017
Trh práce ve výzkumu, vývoji a inovacích a na akademické půdě v ČR

Vyšel první report pracovního portálu ResearchJobs.cz o stavu pracovního trhu ve VVI a na akademické půdě v ČR. Portál kompletně pokrývá pracovní nabídky veřejných VŠ a veřejných výzkumných institucí a část firem zabývajících se výzkumem. Inzeráty pocházejí z více než 210 webových zdrojů monitorovaných s periodicitou 8–24 hod.

První report vyšel na webu BusinessWorld.cz. Ze statistik ResearchJobs.cz vyplývá, že v období 10. 8. – 22. 12. 2016 "vedou" co do počtu nabízených akademických pozic společenské vědy, následované lékařskými a biovědami. Oborová distribuce je však počítána bez ohledu na výši úvazku. V případě společenských věd se často jedná jen o částečné, mnohdy velmi malé úvazky.

V rámci regionální distribuce je nabízeno nejvíce pracovních pozic v Praze, následované Jihomoravským a Moravskoslezským krajem. Relativně vysokou nabídku má díky výzkumným centrům také Středočeský kraj, naopak Karlovarský kraj ve statistikách zcela chybí.

Vědavýzkum.cz ve spolupráci s ResearchJobs.cz uveřejňuje neakademické pracovní pozice ve VVI v rubrice Nabídky pracovních pozic.