facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Týden podnikání odstartoval i v Česku

13. 11. 2018
Týden podnikání odstartoval i v Česku

Již 6. ročník Týdne podnikání 2018 zahájila v Česku panelová diskuse na téma cirkulární ekonomiky a debata k příležitosti 100 let svobodného českého podnikání, vynálezectví a invence. Mnoho doprovodných událostí se na různých místech ČR koná až do 18. listopadu.

Akce světového formátu

Česko se tento týden již pošesté zapojilo do celosvětové akce s názvem Global Enterpreneurship Week. Tu podporují významné osobnosti jako Barack Obama, princ Charles nebo sir Richard Branson. Desítky událostí na podporu podnikání, debaty, workshopy nebo přednášky budou probíhat i v řadě českých měst.

IMG 8848

V Brně se uskuteční seminář o akceleračních programech či inovační snídaně na téma jak utéct konkurenci. V Olomouci se bude diskutovat o tom, jak rozjet kosmické podnikání či jak si byznys zjednodušit a hledat nové příležitosti pomocí internetu věcí. V Karlových Varech proběhne randez-vous podnikavých žen, v Českých Budějovicích se zájemci dozví, jak začít podnikat, v Ústí nad Labem se zase bude mluvit o tom, jaké příležitosti přináší firmám Průmysl 4.0. Více informací o doprovodných událostech najdete na webu Týdne podnikání 2018.

Oslava 100 let českých vynálezů

Jednou ze zahajovacích akcí celého týdne byla i pondělní debata v pražském networkingovém centru Opero nazvaná 100 let svobodného českého podnikání, vynálezectví a invence. Zúčastnili se jí pokračovatelé slavných českých vědců, vynálezců a inovátorů. Byli jimi například Martin Wichterle, šéf společnosti Wikov a vnuk autora vynálezu kontaktních čoček Otto Wichterleho, či Zdeněk Hostomský, ředitel Ústavu anorganické chemie a biochemie AV ČR a bývalý kolega profesora Antonína Holého, který dal světu aktuálně nejúčinnější lék proti HIV a žloutence typu B.

IMG 8854

Diskuse se zúčastnili i Zbyněk Frolík, zakladatel jedné z globálně nejúspěšnějších českých firem Linet, či Jan Procházka, ředitel společnosti He3da, autor revolučního samočisticího nátěru na bázi nanomateriálů a také vynálezu nejbezpečnější baterie na světě. Rozhovor Jana Žižky s tímto předním českým inovátorem si přečtěte zde.

Konzultační dny API k OP PIK

K Týdnu podnikání 2018 se připojuje rovněž Agentura pro podnikání a inovace, která během něj pořádá nebo spolupořádá vzdělávací akce na téma čerpání dotací pro firmy z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Již dnes probíhají v Pohořelicích, zítra také v Českých Budějovicích, Praze a Brně. V pátek 16. listopadu se pak v Karlových Varech uskuteční již zmíněná akce s názvem Rendez-vous podnikavých žen.

Hostitelskou organizací Týdne podnikání v ČR je European Leadership & Academic Institute (ELAI). V minulém roce proběhlo více než sto událostí, které navštívilo téměř 7000 účastníků.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: ELAI, API

 

{gallery}3491{/gallery}