facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
×

Oznámení

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/3491

Týden podnikání odstartoval i v Česku

13. 11. 2018
Týden podnikání odstartoval i v Česku

Již 6. ročník Týdne podnikání 2018 zahájila v Česku panelová diskuse na téma cirkulární ekonomiky a debata k příležitosti 100 let svobodného českého podnikání, vynálezectví a invence. Mnoho doprovodných událostí se na různých místech ČR koná až do 18. listopadu.

Akce světového formátu

Česko se tento týden již pošesté zapojilo do celosvětové akce s názvem Global Enterpreneurship Week. Tu podporují významné osobnosti jako Barack Obama, princ Charles nebo sir Richard Branson. Desítky událostí na podporu podnikání, debaty, workshopy nebo přednášky budou probíhat i v řadě českých měst.

IMG 8848

V Brně se uskuteční seminář o akceleračních programech či inovační snídaně na téma jak utéct konkurenci. V Olomouci se bude diskutovat o tom, jak rozjet kosmické podnikání či jak si byznys zjednodušit a hledat nové příležitosti pomocí internetu věcí. V Karlových Varech proběhne randez-vous podnikavých žen, v Českých Budějovicích se zájemci dozví, jak začít podnikat, v Ústí nad Labem se zase bude mluvit o tom, jaké příležitosti přináší firmám Průmysl 4.0. Více informací o doprovodných událostech najdete na webu Týdne podnikání 2018.

Oslava 100 let českých vynálezů

Jednou ze zahajovacích akcí celého týdne byla i pondělní debata v pražském networkingovém centru Opero nazvaná 100 let svobodného českého podnikání, vynálezectví a invence. Zúčastnili se jí pokračovatelé slavných českých vědců, vynálezců a inovátorů. Byli jimi například Martin Wichterle, šéf společnosti Wikov a vnuk autora vynálezu kontaktních čoček Otto Wichterleho, či Zdeněk Hostomský, ředitel Ústavu anorganické chemie a biochemie AV ČR a bývalý kolega profesora Antonína Holého, který dal světu aktuálně nejúčinnější lék proti HIV a žloutence typu B.

IMG 8854

Diskuse se zúčastnili i Zbyněk Frolík, zakladatel jedné z globálně nejúspěšnějších českých firem Linet, či Jan Procházka, ředitel společnosti He3da, autor revolučního samočisticího nátěru na bázi nanomateriálů a také vynálezu nejbezpečnější baterie na světě. Rozhovor Jana Žižky s tímto předním českým inovátorem si přečtěte zde.

Konzultační dny API k OP PIK

K Týdnu podnikání 2018 se připojuje rovněž Agentura pro podnikání a inovace, která během něj pořádá nebo spolupořádá vzdělávací akce na téma čerpání dotací pro firmy z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Již dnes probíhají v Pohořelicích, zítra také v Českých Budějovicích, Praze a Brně. V pátek 16. listopadu se pak v Karlových Varech uskuteční již zmíněná akce s názvem Rendez-vous podnikavých žen.

Hostitelskou organizací Týdne podnikání v ČR je European Leadership & Academic Institute (ELAI). V minulém roce proběhlo více než sto událostí, které navštívilo téměř 7000 účastníků.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: ELAI, API

 

{gallery}3491{/gallery}