facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

V čele Sítě evropských obchodních a inovačních center bude poprvé Čech

2. 7. 2019
V čele Sítě evropských obchodních a inovačních center bude poprvé Čech

Zástupce ředitele pro strategii Jihomoravského inovačního centra (JIC) David Uhlíř se stal novým prezidentem sítě evropských inovačních center European Business and Innovation Center Network (EBN). Rozhodlo o tom hlasování správní rady, které tvoří zástupci více než dvou set členských organizací z celé Evropy.

Správní rada Sítě evropských obchodních a inovačních center (EBN) v pondělí 1. července zvolila nového prezidenta. Vůbec poprvé se jím stane Čech, David Uhlíř, který doposud zastával v organizaci pozici viceprezidenta. Uhlíř patří k předním evropským odborníkům v oblasti inovační politiky. Mimo jiné pracoval pro ministerstvo školství na přípravě operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI), pro Evropskou komisi na DG Research a v roce 2001 se významně podílel na přípravě regionální inovační strategie pro Jihomoravský kraj. Je také jedním z tvůrců myšlenky vzniku JIC, kde je v současné době odpovědný za hledání nových strategických příležitostí, zejména v mezinárodním měřítku.

david uhlir jic crop 820x436

V čele EBN nahradí výkonného ředitele toulonského centra Toulon Var Technologies Patricka Valverdeho. „Jako prezident EBN jsem měl možnost s Davidem Uhlířem v posledních třech letech velmi úzce spolupracovat. Spolu s místopředsedkyní Cristianou Fanjul ze Španělska jsme vytvořili velmi dobrý a silný tým,“ ohlíží se za uplynulými lety dosavadní prezident EBN Valverde. „Velmi si vážím Davidova nadšení a jeho schopnosti identifikovat nové příležitosti, kterým by se EBN měla v budoucnu věnovat.“ Na mysli má například rozvoj služeb pro mezinárodní expanzi firem podporovaných inovačními centry a užší spolupráci mezi EBN a velkými korporacemi.

Do čela EBN vstupuje s Uhlíř s několika prioritami. „EBN představuje zcela unikátní mezinárodní síť, která umožňuje inovačním centrům, inkubátorům a akcelerátorům sdílet zkušenosti, ale také jim umožňuje přístup ke zdrojům, ke kterým by žádný jednotlivý člen neměl šanci získat přístup. Chtěl bych, aby EBN postupně rozšířilo nabídku služeb pro své členy a jejich klienty a tento expertní potenciál ještě více využilo. Jako jednu z klíčových rolí EBN vidím podporu klientů členských organizací při vstupu na další zahraniční trhy a ve spolupráci s velkými firmami na bázi open innovation v mezinárodním měřítku,“ říká nový prezident EBN, pro kterého je důležitá i srozumitelnost nabídky a hodnoty EBN pro další potenciální členy z evropských i mimoevropských zemí.

 

Zdroj: JIC


European Business and Innovation Center Network

Renomovaná síť EBN vznikla v roce 1984 s cílem posílit spolupráci a koordinaci obchodních a inovačních center po celé Evropě. Dnes sdružuje 138 inovačních center a podnikatelských inkubátorů, rozvojových agentur a vědecko-technologických parků. Mezi klienty členů EBN patří podnikatelé, ale rovněž akademické a průmyslové spin-offy. Jen v roce 2018 podpořily členské organizace EBN 23 400 firem po celé Evropě.