facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

V Olomouci odstartovala příprava Česko-izraelských inovačních dní

14. 10. 2018
V Olomouci odstartovala příprava Česko-izraelských inovačních dní

Příští rok by se v Olomouci měly konat Česko-izraelské inovační dny. Věnovat se budou informačním technologiím a inovacím ve zdravotnictví. Při přípravě akce se už nyní sešli partneři projektu, mezi kterými je Univerzita Palackého v Olomouci.

Olomouc Horní náměstí Dominik Tefert

V hostitelském  BEA campusu Olomouc se za jednacím stolem sešli zástupci Olomouckého kraje, Univerzity Palackého, Fakultní nemocnice Olomouc, Moravské vysoké školy, společnosti TESCO SW, Okresní hospodářské komory, CzechInvestu, Česko-izraelské smíšené obchodní komory a Olomouckého klastru inovací.

Hlavním cílem setkání bylo zahájení diskuze o konkrétních tématech připravované konference i česko-izraelských partnerstvích. Jednalo se také o posílení spolupráce všech partnerů a institucí pro dlouhodobý hospodářský rozvoj olomouckého regionu. 

„Chceme pozvednout image Olomouce tak, aby město bylo vnímáno jako centrum inovací v oblasti IT a zdravotnictví, což jsou hlavní témata, na které jsou česko-izraelské dny zaměřeny,“ řekl Marek Vaculík, ředitel společnosti Olomoucký klastr inovací, která je hlavním organizátorem akce.

„Z pohledu Univerzity Palackého je vedle aktivit vědeckých týmů s izraelskými univerzitami významná i možnost navázat spolupráci s tamními firmami a investory. Ti by totiž mohli projevit zájem o špičkové technologie, které jsou na naší univerzitě vyvíjeny. Proto se domnívám, že pro nás mohou být Česko-izraelské inovační dny velmi přínosné,“ uvedl prorektor UP Jaromír Fiurášek.

Se svými nápady se mohou už nyní zapojit do příprav programu i lidé z UP. „Rád bych vyzval studenty a akademiky z Univerzity Palackého k nabídnutí vlastních témat česko-izraelské spolupráce, které spadají pod inovace ve zdravotnictví a medicíně. Budeme rádi za každý námět, který nám přijde,“ vyzval Marek Vaculík.

Česko-izraelské inovační dny, které se příští rok budou konat v České republice už potřetí, v Olomouci budou mít premiéru. To ocenil v diskuzi i izraelský velvyslanec v Česku Daniel Meron. „Myslím, že uspořádat inovační dny v Olomouci je skvělá iniciativa. My se zaměřujeme na inovace a digitalizaci. Vy máte skvělé vědce, akademiky, velké zkušené firmy i mnoho velmi dobrých lidí. Chceme být nápomocni zprostředkovat Izraelcům tento potenciál k možné spolupráci,“ řekl velvyslanec.

Na tuto akci budou navazovat další semináře a workshopy, které vyvrcholí velkou konferencí v listopadu 2019.

 

Zdroj: Univerzita Palackého v Olomouci

Foto: Dominik Tefert