Vytisknout tuto stránku

Z ResearchJobs.cz rovnou na Euraxess

24. 2. 2021
Z ResearchJobs.cz rovnou na Euraxess

Web ResearchJobs.cz nově nabízí standardně registrovaným uživatelům – zaměstnavatelům možnost vypublikovat své výzkumné a akademické pozice na portále Euraxess přímo z rozhraní ResearchJobs.cz.

Portál Euraxess tak přirozeným způsobem doplnil portfolio webů, na kterých se zobrazují pozice zadané na ResearchJobs.cz. Patří mezi ně například:

“Naším cílem bylo usnadnit personalistům ve VaVaI práci – umožnit zadání inzerátu pracovní pozice na jedno místo s tím, že inzerát bude automaticky přenesen na co největší počet relevantních webů a tím se maximalizuje zásah”, říká zakladatel webu ResearchJobs.cz Martin Víta, “ideu multipostingu považujeme v rámci rozvoje našich služeb za klíčovou a portál Euraxess má v tomto nezastupitelnou roli,” doplňuje.

V praxi to znamená, že personalisté při vystavování inzerátu na ResearchJobs.cz doplní číselníkové položky, které používá portál Euraxess, a zaškrtnou položku pro realizaci exportu. Každou noc zhruba kolem 2:30 CET pak robot Euraxessu “stáhne” aktuální obsah exportu. Funkcionalita se týká jen pozic, které jsou označeny pro export a které jsou psány v anglickém jazyce.

Propojení ResearchJobs.cz na Euraxess již využívá řada institucí v ČR, například Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy se svým STARS programem, Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy, CEITEC, Fyzikální ústav AV ČR, Ústav makromolekulární chemie AV ČR, Přírodovědecká fakulta a Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a další.

 

Zdroj: ResearchJoresearch job logobs.cz

redakčně upraveno