facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Začal Týden vědy a techniky AV ČR

7. 11. 2017
Začal Týden vědy a techniky AV ČR

V pondělí 7. listopadu 2017 byl oficiálně zahájen Týden vědy a techniky Akademie věd ČR, největší vědecký festival u nás. Sedm festivalových dní přinese víc než pět set akcí po celé České republice.

Festival je určen všem věkovým kategoriím od žáků základních škol, přes studenty středních škol, po veřejnost i informované laiky. Akce zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy a vědecké kavárny a potrvá do neděle 12. listopadu 2017.

Autor: Stáňa Kyselová, Akademie věd ČR

Pět všedních dní festivalu otevře také pět klíčových výzev budoucnosti – v pondělí to byly potraviny budoucnosti, v úterý to jsou superlasery a jejich využití, ve středu jde medicínu a civilizační choroby, ve čtvrtek o nanotechnologie a pátečními tématy budou informatika, robotika a umělá inteligence. Podívejte se na výběr toho nejlepšího, co letošní Týdne vědy a techniky může nabídnout. Vstup na akce je zdarma, na většinu z nich je ale třeba si rezervovat místo. Záznamy z již proběhlých přednášek najdete také zde.

Science show Michael Londesborough TVT autor fotografie Stáňa Kyselová

Autor: Stáňa Kyselová, Akademie věd ČR

Letošní ročník zahájila předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a mluvčí společnosti E.ON, Vladimír Vácha. Své vřelé díky organizátorům celé akce vyjádřila také Kateřina Sobotková, ředitelka Divize vnějších vztahů AV ČR. Cílem festivalu je nejenom prezentovat výsledky vědeckého bádání veřejnosti, ale také inspirovat mladé v budoucí vědecké kariéře.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)