facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

V úterý 16. července 2019 zavítal do Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR Stephen King, velvyslanec Spojených států amerických v ČR. V rámci své návštěvy si prohlédl nejen laboratoře ústavu, ale diskutoval také o spolupráci ÚOCHB s americkými farmaceutickými firmami a problémech, s jakými problémy se transfer technologií v Česku potýká.

27. 7. 2019

Vědavýzkum.cz

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček představil Inovační strategii ČR japonskému ministrovi zodpovědnému za strategii růstu, ekonomickou a fiskální politiku a finanční agenturu. Tématem jednání s Ryoseim Tanakou byla i umělá inteligence či autonomní řízení a e-mobilita. Zvažuje se, že Česká republika a Japonsko uzavřou dohodu o strategickém partnerství.

26. 7. 2019

Vědavýzkum.cz

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček se s maďarským vicepremiérem a ministrem inovací a technologií László Palkovicsem dohodli na vzniku společné platformy V4 pro energetický výzkum. V Praze by také mělo vzniknout nové centrum pro výzkum umělé inteligence.

20. 7. 2019

Vědavýzkum.cz

Inovace mají v dnešní době neoddiskutovatelný význam. Proto se Univerzita Karlova zapojila do středoevropského projektu Excellence in ReSTI – Excelence v oblasti výzkumu, řízení projektů v oblasti sociálních a technologických inovací. V pondělí 1. července 2019 proběhlo v Karolinu závěrečné setkání účastníků pilotního programu z dvanácti organizací a devíti zemí střední Evropy.

19. 7. 2019

Univerzita Karlova

Čtyři nobelisté a legendární fyzik Marlan Scully obdrželi čestná ocenění Akademie věd ČR a Senátu Parlamentu ČR. V rámci mezinárodní konference FQMT, kterou hostí Fyzikální ústav AV ČR, jim je předali předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová a předseda Senátu Jaroslav Kubera.

18. 7. 2019

Vědavýzkum.cz

Sedmý ročník Festivalu vědy se uskuteční 4. září 2019 v pražských Dejvicích. Na Vítězném náměstí a přilehlém okolí se představí více než 100 vystavovatelů. Těšit se můžete na expozice vysokých škol, ústavů Akademie věd, volnočasových institucí a firem. Tématem letošního ročníku je „Věda v profesích“.

18. 7. 2019

Vědavýzkum.cz

Z domovské Australské národní univerzity přešla na Oxford, kde dělala doktorát, pak přes Bristol do Uppsaly a teď na jaře zakotvila v Brně. Přitáhla ji práce Daniela Kráľe, který na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity díky grantu MUNI Award pracuje na tématech na pomezí matematiky a informatiky.

17. 7. 2019

Masarykova univerzita

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem připravila ve splupráci s Akademií věd ČR a výzkumně vzdělávacím centrem Unipetrolu (UniCRE) strategický záměr za 2 miliardy korun. Spuštěn by měl být v roce 2020. Smyslem projektu je posílení inovačního potenciálu a konkurenceschopnosti Ústeckého kraje.

11. 7. 2019

Vědavýzkum.cz

Více než 160 vynikajících fyziků z celého světa včetně pěti nositelů Nobelovy ceny zavítá od 14. do 20. července 2019 do Prahy na prestižní konferenci, kterou již posedmé hostí Fyzikální ústav AV ČR. Tři nobelisté budou přednášet i širší veřejnosti.

11. 7. 2019

Vědavýzkum.cz

Sdružení CESNET, Masarykova univerzita a Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava podaly společný projekt na vytvoření modernizované národní velké výzkumné e-infrastruktury e-INFRA CZ. Podání projektu předcházel podpis partnerské smlouvy, v níž se všechny tři instituce zavázaly ke vzájemné spolupráci na provozování, rozvoji a poskytování uceleného portfolia služeb.

10. 7. 2019

CESNET