instagramfacebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
instagramfacebooktwittergoogle
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Vysoké ocenění Americké matematické společnosti (AMS) dostane v pátek 17. ledna v americkém Denveru profesor Daniel Kráľ z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Organizace cenu každoročně uděluje svým členům, kteří významným způsobem přispěli k rozvoji matematiky.

6. 1. 2020

Masarykova univerzita

Společnost alevia spustila registraci na další ročník komplexního vzdělávacího programu Master of Public Administration v oblasti výzkumu, vývoje a inovací (MPA VVI) 2020/2021, který startuje v dubnu. Počet míst je omezen, uzávěrka registrace je do konce února nebo do vyčerpání kapacity.

6. 1. 2020

alevia

Mezinárodní konsorcium světových univerzit se pod vedením Univerzity Karlovy (UK) bude zabývat jedním z nejnaléhavějších sociálních a politických problémů dneška: environmentální krizí, kterou způsobuje změna klimatu. Vědci budou rozvíjet nové ekonomické znalosti, aby zlepšili strategie, jak se přizpůsobit změně klimatu a zmírňovat její dopady. 

5. 1. 2020

Univerzita Karlova

První setkání zástupců vysokých škol a výzkumných center REGON v roce 2020 se uskuteční ve středu 8. ledna v Brně. Tématem jsou zkušenosti a očekávání ze spolupráce firem s výzkumnými organizacemi a univerzitami.

5. 1. 2020

Masarykova univerzita

Archeologie, historie, dějiny umění, literatura či vývoj práva ve střední a východní Evropě. Široké spektrum témat bude spadat pod novou česko-německou platformu v centru Prahy. Vznikne v lednu příštího roku a bude ji koordinovat Centrum medievistických studií při Filosofickém ústavu Akademie věd ČR a Karlově univerzitě.

30. 12. 2019

Akademie věd ČR

Společnost alevia pořádá v úterý 15. 9. 2020 v Praze workshop na téma Rozvoj lidských zdrojů ve výzkumné organizaci.

29. 12. 2019

alevia

Vědci z institutu CEITEC Masarykovy univerzity popsali strukturu fága P68, který ničí bakterie zlatého stafylokoka, jenž může způsobovat i život ohrožující infekce. Stále větší počet bakterií totiž odolává léčbě antibiotiky, a tak se vytvářejí nové a nové generace těchto léčiv. Výsledkem však je, že už existují bakterie, na které žádné léky nezabírají. V boji s nimi mohou lidem pomoci fágy, což jsou bakteriální viry, které je dokáží zlikvidovat.

28. 12. 2019

Masarykova univerzita

Společnost alevia pořádá v úterý 16. 6. 2020 v Praze workshop na téma Projektové řízení ve výzkumu a vývoji.

28. 12. 2019

alevia

Poslední adventní sobotu se v prostorách Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického v Praze uskutečnil druhý ročník konference Czexpats in Science pro české vědce, kteří působí nebo v minulosti působili v zahraničí.

23. 12. 2019

Vědavýzkum.cz

Společnost alevia pořádá v úterý 17. 3. 2020 v Praze workshop na téma Popularizace a medializace výstupů výzkumu a vývoje.

18. 12. 2019

alevia