facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Ve čtvrtek 26. září 2019 se na půdě CERGE-EI uskutečnil druhý ročník konference Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací 2019. Jejím ústředním tématem byla tentokrát Inovační strategie České republiky na roky 2019 – 2030. Nyní přinášíme záznam z hlavní dopolední části konference.

3. 10. 2019

Vědavýzkum.cz

Rezistence bakterií vůči antibiotikům je jednou z největších hrozeb pro lidské zdraví. Aby mohli vědci eliminovat toto dramaticky rostoucí nebezpečí, musí nejprve zmapovat jeho přesný rozsah v celosvětovém měřítku. To je hlavním úkolem nového projektu REPARES, jehož hlavním koordinátorem je Vysoká škola chemicko-technologická v Praze.

29. 9. 2019

VŠCHT Praha

Co může stát dělat pro podporu a směřování výzkumu, vývoje a inovací? A jaká je role strategických dokumentů v podpoře výzkumu, vývoje a inovací? Tyto a další otázky diskutovali ve čtvrtek 26. září na půdě CERGE-EI účastníci již druhého ročníku konference Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací 2019.

28. 9. 2019

Vědavýzkum.cz

Na letošní ročník akce Falling Walls Lab 2019 se můžete těšit už příští týden ve středu 2. 10. 2019. Hostit ji bude brněnský CEITEC, kde se z patnácti kandidátů bude vybírat jeden, který pojede reprezentovat Česko na finále soutěže do Berlína.

28. 9. 2019

Vědavýzkum.cz

Možnosti využití virtuální a rozšířené reality pro řízení průmyslové výroby na dálku nebo systém pro její rychlé přizpůsobení podle momentálních potřeb zákazníka či dostupných výrobních prostředků. Toto je jen zlomek toho, co budou výzkumníci vyvíjet v projektu RICAIP, který Evropská komise podpořila rekordní částkou.

27. 9. 2019

ČVUT v Praze

Přivést na univerzitu špičkové vědce z různých oborů, a zprostředkovat tak nejnovější znalosti vědcům a studentům Masarykovy univerzity, to je cíl přednáškových cyklů Seminar Series, které startují ve čtvrtek 26. září 2019.

25. 9. 2019

Masarykova univerzita

Mendelova univerzita v Brně ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Masarykovy univerzity pořádají dne 7. října 2019 akci How To Start a Research Career: "Make Hay While the Sun Shines", která nese též podtitul „Brněnské doktorandění“. Akce je určena pokročilejším magisterským studentům, kteří zvažují pokračování v doktorském studiu, dále doktorandům a čerstvým postdokům.

25. 9. 2019

Mendelova univerzita v Brně

Laboratoře CEITEC Nano jsou od roku 2016 největším nanocentrem čistých prostor v České republice umožňujícím materiálový výzkum a výzkum v oblasti pokročilých materiálů a nanotechnologií jak interním, tak externím uživatelům z akademické obce a průmyslu.

24. 9. 2019

VUT v Brně

Každý pátek po celý semestr hostí brněnský kampus semináře, které mají bořit bariéry mezi laboratořemi i mezi vědci a studenty. Provázat výzkumné skupiny mezi sebou, ale především se studenty, je hlavní smysl PrincipaI Investigator seminářů (PI Seminars), které pořádá CEITEC Masarykovy univerzity. Zájemci si mohou každý pátek poslechnout, na čem pracují vědci z CEITEC, Lékařské či Přírodovědecké fakulty MU a také z FNUSA-ICRC.

22. 9. 2019

Masarykova univerzita

Dne 18. září 2019 se konal druhý ročník konference k regionální inovační strategii, která již druhým rokem motivuje k výzkumu v Libereckém kraji. Zúčastnění měli možnost si vyslechnout příspěvky o významu a dopadech inovací, způsobech, jakým je kraj podporuje, a také vidět úspěšné projekty, které v kraji vznikají.

20. 9. 2019

Liberecký kraj