facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Již posedmé byly tento týden v budově Karolina předány ceny Discovery Award, které uděluje společnost Novartis. Odborná porota vybrala kandidáty, kteří si odnesli ocenění za své práce na poli výzkumu v oblasti medicíny a farmacie.

7. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Olomoucké pracoviště Ústavu experimentální botaniky (ÚEB) Akademie věd ČR, které je součástí Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH), se stalo členem nově vzniklého Biotechnologického národního centra kompetence pro genotypování rostlin.

5. 12. 2018

Univerzita Palackého v Olomouci

Nadační fond Neuron na podporu vědy rozdal prestižní vědecké ceny. Tu hlavní - Cenu Neuron za celoživotní přínos vědě - obdržel biolog Jan Klein, zakladatel moderní světové imunogenetiky. Celkem bylo předáno deset ocenění ve třech kategoriích.

4. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Společnost alevia pořádá v Praze ve dnech 22. a 23. ledna 2019 již sedmý modul v rámci druhého ročníku úspěšného komplexního vzdělávacího programu v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Dvoudenní kurz se bude tentokrát věnovat spolupráci s aplikační sférou.

3. 12. 2018

alevia

Ministerstvo průmyslu a obchodu společně s Agenturou pro podnikání a inovace vyhlásilo ve středu 28. listopadu podnikatelské projekty roku 2018. Byla udělena i cena v kategorii výzkum a vývoj pro inovace. Získala ji společnost PETROF.

2. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Studenti doktorského studia Petr Váňa, Robert Pěnička a výzkumník Vojtěch Vonásek z katedry počítačů FEL ČVUT se v říjnu zúčastnili developerské soutěže pořádané technologickou společností Kiwi.com, během níž měli za úkol řešit tzv. problém obchodního cestujícího. Zvítězili v konkurenci více než 500 týmů z celého světa.

2. 12. 2018

ČVUT

Ve Valdštejnském paláci byly tento týden uděleny ceny Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2018. Ocenění z rukou ministra školství Roberta Plagy a náměstka pro vysoké školství, vědu a výzkum Pavla Dolečka převzalo celkem 17 laureátů v různých kategoriích.

1. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Většina výzkumných skupin působících v CEITECu má vysokou mezinárodní úroveň a provádí velmi konkurenční výzkum. Vyplývá to z mezinárodního hodnocení, které v pravidelných čtyřletých intervalech výzkumný institut organizuje. CEITEC je dle vyjádření zahraničních odborníků v nastavení systému hodnocení vědy mnohem dál, než je běžný standard v jiných evropských zemích.

30. 11. 2018

CEITEC

REGON (REgional Grant Office Network) je pravidelné setkání zástupců grantových kanceláří výzkumných organizací a vysokých škol, převážně z Jihomoravského kraje, které jsou aktivní v zapojování do mezinárodních projektů výzkumu a vývoje. Příští se koná ve středu 5. prosince 2018 v Brně.

29. 11. 2018

JIC

Akademický senát Západočeské univerzity v Plzni dnes zvolil v tajné volbě kandidátem na rektora pro příští čtyřleté funkční období současného rektora ZČU Miroslava Holečka. Po jmenování do funkce prezidentem republiky bude stát v čele plzeňské univerzity do konce února 2023.

28. 11. 2018

Vědavýzkum.cz