facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská a předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová si Vás dovolují pozvat na konferenci s diskusními panely na téma Rodičovství, péče a vědecká profese: současnost a budoucnost, která se uskuteční ve čtvrtek 10. října 2019 ve Frýdlantském salónku Senátu Parlamentu ČR.

20. 9. 2019

Akademie věd ČR

Již 14. ročník Dnů vědy a techniky Západočeské univerzity zasvětí žáky základních a středních škol i veřejnost do tajů technických a přírodovědných oborů. Během pátku 20. a soboty 21. 9. 2019 se mohou návštěvníci těšit na 32 interaktivních expozic připravených fakultami Západočeské univerzity v Plzni.

19. 9. 2019

Západočeská univerzita v Plzni 

Na půdě Akademie věd ČR byly dnes třem vědcům uděleny Akademické prémie. Z rukou předsedkyně Evy Zažímalové ocenění převzali Michal Ernée z Archeologického ústavu Praha, Martin Kalbáč z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského a Milan Paluš z Ústavu informatiky, kteří patří ke špičkám ve svých oborech.

18. 9. 2019

Vědavýzkum.cz

Na pražském Výstavišti se ve dnech 10. a 11. září 2019 konal mezinárodní festival Future Port Prague. Za dva dny vystoupilo na pěti pódiích přes sto řečníků a desítky vystavovatelů technologických novinek. Organizátoři festivalu usilují o to, aby se Praha stala dlouhodobě epicentrem diskuse o technologiích a trendech budoucnosti.

16. 9. 2019

Vědavýzkum.cz

Fakulta životního prostředí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem se rozhodla vyjít vstříc požadavkům internacionalizace své činnosti. Zakládá proto tým pro studium chladných oblastí Evropy, který ponese název Institut Julia von Payera.

15. 9. 2019

UJEP

Od chvíle, kdy Národní technická knihovna (NTK) v Dejvicích poprvé otevřela své dveře, uplynulo 10 let. Moderní, architektonicky oceňovaná stavba v sobě ukrývá kapacitu pro více než 1,5 milionu svazků. Knihovna slouží nejen studentům a zaměstnancům z okolních kampusů, ale i nejširší veřejnosti.

13. 9. 2019

Vědavýzkum.cz

Dlouhodobé napětí na Univerzitě Palackého v Olomouci mezi Přírodovědeckou fakultou, Regionálním centrem pokročilých technologií a materiálů (RCPTM) a rektorátem univerzity nadále pokračuje. Níže shrnujeme klíčové události, které se v poslední době v této souvislosti odehrály.

10. 9. 2019

Vědavýzkum.cz

Po bezmála dvou letech příprav otevírá Univerzita Karlova zastoupená Fakultou sociálních věd Herzlovo centrum izraelských studií. Centrum se bude věnovat akademické a výzkumné činnosti se zaměřením na moderní Izrael a jeho vztahy se střední Evropou.

9. 9. 2019

Univerzita Karlova

V únoru 2019 vyzvalo výzkumné centrum ELI Beamlines vědeckou komunitu, aby předložila návrhy k realizaci výzkumných projektů v experimentální hale E1, která slouží k výzkumu aplikací v molekulárních, biomedicínských a materiálových vědách. O experimentování projevilo zájem hned několik týmů z celého světa.

8. 9. 2019

Akademie věd ČR

Od pondělí 2. září do pátku 6. září 2019 se konal již šestý ročník mezinárodní Letní školy o pokrocích ve vývoji léčiv, kterého se účastnilo na 130 studentů, postdoktorandů a přednášejících z celého světa. Školu tradičně organizují Ústav organické chemie a biochemie AV ČR s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze. Od loňského roku se na organizaci podílí i izraelský Weizmannův institut věd.

7. 9. 2019

ÚOCHB AV ČR