facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Francouzský institut v Praze pořádá první ročník soutěže „Moje dizertační práce ve 180 vteřinách", ve které mohou doktorandi představit téma svého výzkumu. Národní kolo se bude konat 2. 4. 2019 a výherci budou nominováni na účast v regionálním finále ve Varšavě.

14. 2. 2019

Vědavýzkum.cz

Portál ResearchJobs.cz nově nabízí katalog témat dizertačních prací, a to napříč všemi obory, pracovišti a tématy. Jedná se o první centrální seznam nabízených dizertačních témat a doktorandských pozic v Čechách.

12. 2. 2019

ResearchJobs.cz

Memorandum o spolupráci na vytvoření výzkumné infrastruktury Česká platforma rostlinné fenotypizace (CzPPN – Czech Plant Phenotyping Network) oficiálně stvrdilo spolupráci Masarykovy univerzity, Univerzity Palackého a české společnosti Photon Systems Instruments (PSI) v této oblasti. 

8. 2. 2019

Univerzita Palackého v Olomouci

V tomto týdnu udělovala Akademie věd ČR hned dvě prestižní ocenění. Medaile Bernarda Bolzana za zásluhy v matematických vědách obdrželi Antonín Novotný a Miloslav Feistauer. Medaili Vojtěcha náprstka za popularizaci vědy dnes na slavnostním předávání dostali Jana Maříková Kubková, Jiří Sádlo a Dana Sephton.

7. 2. 2019

Vědavýzkum.cz

Úřad vlády ČR a Německé velvyslanectví v Praze uspořádaly dne 5. února 2019 v Lichtenštejnském paláci setkání s názvem Czech-German Day of Applied Science. Hlavním tématem byla podpora vzájemné výzkumné spolupráce mezi oběma zeměmi i mezi veřejným a podnikatelským sektorem.

7. 2. 2019

Vědavýzkum.cz

Britské velvyslanectví v Praze ve spolupráci s Akademií věd ČR pořádá konferenci Women in Science, na které vystoupí přední britské a české vědkyně a vědci včetně Jocelyn Bell Burnel, objevitelky pulsarů. Konference se bude konat 5. března 2019 v prostorách Lichtenštejnského paláce v Praze.

6. 2. 2019

Vědavýzkum.cz

V Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) na ČVUT v Praze se minulý týden uskutečnila diskuze s tvůrci „social bota“ Alquista. Ten v letech 2017 a 2018 získal druhé místo v prestižní celosvětové soutěži společnosti Amazon Alexa Prize.

5. 2. 2019

Vědavýzkum.cz

Spolek Transfera.cz hájí zájmy transferové komunity v Česku již od roku 2014. Sdružuje členy činné a zainteresované ve vyhledávání, ochraně a komercializaci nových poznatků výzkumu, vývoje a inovací. V letošním roce jich je již přes 40.

1. 2. 2019

Vědavýzkum.cz

Heyrovského ústav získal jako první pracoviště Akademie věd ČR prestižní evropskou cenu v oblasti lidských zdrojů. HR Excellence in Research Award v Čechách kromě něj obdržely také fakulty Západočeské univerzity v Plzni, Přírodovědecká fakulta a CEITEC Masarykovy univerzity a Mendelova univerzita v Brně jako celek.

29. 1. 2019

Vědavýzkum.cz

Národní kontaktní centrum - Gender a věda spustilo registraci na další ročník mentoringového programu, jehož cílem je pomoci (post)dokotrandům a (post)doktorandkám s rozjezdem vědecké kariéry a ujasněním jejího směřování. Přihlašování je možné do 8. března 2019.

28. 1. 2019

NKC - gender a věda