facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Mendelova univerzita v Brně získala jako první česká vysoká škola od Evropské komise prestižní ocenění HR Award v oblasti lidských zdrojů. Podle rektorky Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudové certifikát může nalákat na univerzitu ještě více zahraničních vědců a výzkumných pracovníků. Zvyšuje také celkovou prestiž vysoké školy.

27. 11. 2018

MENDELU

Pouze do 30. listopadu se můžete registrovat na konferenci Perspectives of Czech Science: Coming to the Czech Republic to do excellent research, kterou organizuje Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích spolu s Biologickým centrem Akademie věd ČR dne 7. prosince 2018 v Českých Budějovicích.

27. 11. 2018

Vědavýzkum.cz

Dne 25. 11. 2018 byly v Praze předány letošní ceny Česká hlava za vědu, výzkum a inovace. Slavnostní večer se uskutečnil v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze. Národní cenu vlády získal botanik Jaroslav Doležel.

26. 11. 2018

Vědavýzkum.cz

V úterý 4. prosince 2018 se ve Vlasteneckém sále Karolina v Praze uskuteční již 7. ročník slavnostního předávání cen Discovery Award doprovázený workshopem na téma Strategie financování zdravotnického výzkumu v České republice.

25. 11. 2018

Discoveryaward.eu

Devátý ročník elitní studentské soutěže IT SPY, která vybírá nejzajímavější a nejinovativnější IT diplomové práce z Česka a Slovenska, zná své finalisty. Akademická porota vybrala 9 nejlepších diplomových projektů, které se 6. prosince 2018 utkají ve finále o titul nejlepší česko-slovenské diplomky. Vítěz získá 1 000 eur na další rozvoj svého projektu.

25. 11. 2018

FYI Prague

Studenti a vědci z Lesnické a dřevařské fakulty (LDF) Mendelovy univerzity v Brně zkoumají unikátní modřínové porosty v Mongolsku. Osamocené skupinky modřínů jsou schopné přežít i v extrémně nehostinném a suchém prostředí, bez zjevného přísunu vody. A to jen díky rose. Výsledky výzkumu mohou pomoci zastavit postup pouště Gobi do lesnaté oblasti na severu Mongolska.

23. 11. 2018

Mendelova univerzita v Brně

Nadační fond Neuron na podporu vědy předá již po osmé prestižní vědecké Ceny Neuron. Mezi deset laureátů, špičkových vědců, rozdělí rekordních 9,5 milionu korun. Slavnostní předávání se koná 3. prosince 2018 v Praze. Osobně se s laureáty můžete seznámit na veřejné debatě o den později v pražském coworkingovém centru Opero.

22. 11. 2018

NF Neuron

Ve dnech 23. – 24. listopadu 2018 pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy již po osmé vědeckou konferenci, na níž budou děti a mládež se zájmem o přírodovědné a technické obory prezentovat své projekty.

21. 11. 2018

Univerzita Karlova

Zájem o spolupráci s Izraelem na poli výzkumu, vývoje a inovací ve světě roste a Česká republika nechce zůstat pozadu. Na úvod týdenního inovačního česko-izraelského workshopu vystoupil v pondělí v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT Simon Litsyn, profesor Telavivské univerzity, inovátor a jeden z duchovních otců flash disku.

20. 11. 2018

Vědavýzkum.cz

Tématu „Mobilita budoucnosti“ se dne 15. listopadu 2018 věnoval Den inovací, který společně připravilo německé velvyslanectví v Praze, Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko a Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice. Během akce diskutovali čeští a němečtí odborníci z oblasti hospodářství, vědy a politiky o klíčových otázkách mobility budoucnosti.

19. 11. 2018

Vědavýzkum.cz