facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Akademie věd ČR pokračuje v programu podpory perspektivních vědců a vědkyň mladší a střední generace. Prémii Lumina quaeruntur ve výši až čtyři miliony korun za kalendářní rok na dobu maximálně pěti let udělila vybraným mladým akademikům předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová.

5. 11. 2019

Vědavýzkum.cz

Akademie věd ČR uspořádala v pondělí 4. listopadu 2019 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR konferenci, na níž představila vybrané aktivity a výzkumné výsledky v rámci Strategie AV 21. Cílem konference s názvem Špičkový výzkum ve veřejném zájmu bylo upozornit na témata, v nichž akademici mohou poskytnout politikům expertizu pro rozhodování a široké veřejnosti celou řadu užitečných informací.

5. 11. 2019

Vědavýzkum.cz

Co mohou diplomati udělat pro vědu a vědci pro diplomacii? Jaká je vlastně role vědeckých ambasadorů? A jak více rozvinout mezinárodní spolupráci a podporovat výzkumné infrastruktury? To byla hlavní témata dvoudenního fóra nazvaného Danube Academies Conference, které se odehrálo minulý týden v prostorách Akademie věd ČR v Praze.

2. 11. 2019

Akademie věd ČR

Již 9. ročník Life Sciences Film Festivalu se uskuteční 4.–8. listopadu na České zemědělské univerzitě v Praze. Tématem letošního ročníku jsou přírodní vědy a udržitelný rozvoj. Pro návštěvníky je připraveno 29 filmů a bohatý doprovodný program.

1. 11. 2019

Vědavýzkum.cz

Botanik Václav Větvička byl dne 30. října 2019 oceněn Cenou předsedy Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) za popularizaci vědy. Prestižní ocenění přebral v prostorách Hrzánského paláce z rukou místopředsedy RVVI a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka.

31. 10. 2019

Vědavýzkum.cz

Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo nový web. Prezentuje národní Inovační strategii a logo The Country For the Future jako celonárodní značku, která má zemi reprezentovat.

29. 10. 2019

Vědavýzkum.cz

Vláda schválila na svém jednání dne 14. října 2019 návrh na udělení Národní ceny Česká hlava egyptologovi Miroslavu Bártovi. Slavnostní ceromoiniál, při kterém bude cena předána, proběhne 24. listopadu 2019.

27. 10. 2019

Vědavýzkum.cz

Listopadové setkání zástupců univerzit a výzkumných center REGON se uskuteční 6. 11. 2019 v Brně, tentokrát na téma Aktuality z příprav rámcového programu Horizon Europe.

24. 10. 2019

JIC

Dne 23. a 24. října pořádají německé velvyslanectví, Saská kontaktní kancelář a Bavorské zastoupení v Praze společně s Technologickou agenturou České republiky (TA ČR) konferenci o nejnovějších trendech a vývoji v oblasti umělé inteligence. Celou akci je možné sledovat od 11 hodin online přes youtube kanál.

23. 10. 2019

Německé velvyslanectví v Praze

Mléčná dráha na hlavní třídě súdánského Chartúmu, sumec na stromě, různé barevné variace jedné ovarioly termití královny nebo také farmář a „jeho“ sýček. Nejen tyto, ale i další, mnohdy netradiční motivy z vědeckého prostředí zaujaly v šestém ročníku soutěže Věda fotogenická. Vítězné snímky se představily 10. října 2019 na vernisáži v Americkém centru v Praze za účasti předsedkyně Akademie věd ČR Evy Zažímalové.

21. 10. 2019

Akademie věd ČR