facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Od 1. do 5. října 2018 se na brněnském výstavišti koná již 60. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV). Kromě firem se na nejvýznamnějším průmyslovém veletrhu ve střední Evropě představí řada výzkumných center i vysokých škol. Každoročně se ho účastní na 1600 tuzemských i zahraničních vystavovatelů a kolem 80 tisíc návštěvníků.

1. 10. 2018

Vědavýzkum.cz

Pro rok 2019 se plánují novinky v uplatňování daňových odpočtů, které slibují výrazné zjednodušení. Přihlaste se na bezplatný webinář, který se koná 6. listopadu 2018. Dozvíte se, jaké změny vás čekají, jak se promítnou do praxe a co vše a do jaké výše si můžete odečíst od základu daně.

1. 10. 2018

enovation

Symbolicky uprostřed laboratoře biomechaniky bylo přestřižením pásky otevřeno nové Centrum kinantropologického výzkumu, v němž Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci (FTK) získala velkorysé moderní prostory pro svá vědecká pracoviště. Zároveň se tak završila výstavba komplexu tvořeného již dříve otevřeným Aplikačním centrem BALUO, v němž odborníci zkoumají lidský pohyb a výsledky výzkumu přenášejí do praxe.

30. 9. 2018

Univerzita Palackého v Olomouci

Univerzita Palackého (UP) by se v příštím roce měla rozšířit o vysokoškolský ústav, který má potenciál stát se vědecky nejsilnější institucí v ČR. Chystaný Czech Institute of Science and Technology by měl propojit tři stávající univerzitní vědecká centra vybudovaná v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Zájem o intenzivní spolupráci navíc deklarovaly Fakultní nemocnice Olomouc a Ústav organické chemie a biochemie (ÚOCHB) Akademie věd ČR.

28. 9. 2018

Univerzita Palackého v Olomouci

Ve dnech 5. - 11. listopadu 2018 se bude konat Týden vědy a techniky Akademie věd ČR, největší vědecký festival v České republice, který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory.

28. 9. 2018

Akademie věd ČR

Prestižní ceny získalo pět řešitelů nejlepších projektů základního výzkumu. Letošními laureáty jsou jedna vědkyně a čtyři vědci, kteří si ocenění převzali 26. září 2018 v refektáři Profesního domu Matematicko-fyzikální fakulty UK.

27. 9. 2018

Vědavýzkum.cz

Už od roku 2005 se z podnětu Evropské komise každoročně koná Noc vědců. Letos se uskuteční 5. října na více než třech desítkách míst České republiky. Motto akce je „100 let české vědy“ a lidé libovolného věku, vzdělání či zájmů budou moci opět navštívit vědecké ústavy, výzkumná centra, univerzity, muzea, science centra i nemocnice.

26. 9. 2018

Vědavýzkum.cz

Letošní rok je ve veřejných zakázkách rokem legislativních změn. Od května zadavatele veřejných zakázek významně ovlivňuje Obecné nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR). Nejste si jisti, zda při zadávání veřejných zakázek postupujete v souladu s tímto nařízením? Zúčastněte se bezplatného webináře, který se koná 16. října 2018.

25. 9. 2018

enovation

Výzkumná data, nepublikované výsledky, know-how výzkumných skupin. K tomu všemu se snaží útočníci získat přístup pomocí phishingových kampaní. Zásadní je nepodcenit riziko. Útoky směřují vůči českým i světovým univerzitám. V tomto článku vám přinášíme podrobné informace o útocích, i možnostech obrany.

23. 9. 2018

Masarykova univerzita

V Technologickém centru AV ČR se ve čtvrtek 20. 9. 2018 konal první ročník odborné konference Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací 2018. Jejím cílem je podpořit diskusi nad tématy a problémy vědní politiky v České republice.

20. 9. 2018

Vědavýzkum.cz