Vytisknout tuto stránku

Eurodoc Conference 2018: Research Career – a Living Dream?

18. 4. 2018
Eurodoc Conference 2018: Research Career – a Living Dream?

Dvoudenní konference evropské asociace doktorandů a mladých vědeckých pracovníků EURODOC 2018 ve finském Tampere začíná právě dnes. Událost, jejímž hlavním tématem jsou nesnadné výzvy, které s sebou přináší začátky vědecké dráhy, můžete sledovat online.

Konferenci s podtitulem „Research career – a living dream?“ organizují finské odbory univerzitních vědců a učitelů (Finnish Union of University Researchers and Teachers, FUURT) na University of Tampere. Bude trvat od 18. 4. 2018 do 19. 4. 2018.

Celou konferenci můžete sledovat online zde: (od 10:00 hod)

Eurodoc 2018 v jednotlivých sekcích programu otevírá především témata zaměstnaneckého statusu doktorandů, jejich zapojení do výuky, problém časově omezených úvazků či vyšší podíl nezaměstnanosti doktorandů. Konference se bude zabývat také mobilitou či potenciálním brain-drainem. Na celý program se podívejte zde.

Českou republiku na konferenci mimo jiné reprezentuje Eva Hnátková, která bude předsedat druhé sekci konference. Zaměří se na rozvoj doktorského vzdělání v Evropě.

Situaci doktorandů a mladých vědeckých pracovníků v České republice se v minulém roce věnovala konference KRECON 2017 s podtitulem „Mladá věda ještě žije!“, která se uskutečnila 9. a 10. listopadu v Národní technické knihovně. Můžete se podívat na záznam z obou konferenčních dní nebo si přečíst závěry pracovních skupin.

 

Autor: Vědavýzkum.cz