facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Evropská komise vybrala 27 projektů na ochranu klimatu a efektivní využívání zdrojů

23. 7. 2017
Evropská komise vybrala 27 projektů na ochranu klimatu a efektivní využívání zdrojů

Evropská komise ke dni 17. 7. 2017 vybrala 27 projektů pro podporu v rámci společenské výzvy (Societal Challenge) v oblasti „Ochrana klimatu, životní prostředí, účinné využívání zdrojů a suroviny“ programu Horizont 2020. Přispěje na ně částku 123 milionů eur.

Cílem v této oblasti je podpořit takové aktivity, které přispějí k účinnému využívání zdrojů, zvýšení konkurenceschopnosti hospodářství, které by tak mělo být odolnější vůči klimatickým změnám a udržení dosažitelných dodávek a surovin s ohledem na rostoucí potřeby populace.

V této výzvě Evropská komise vybrala ze 133 projektů, přičemž většina z nich byla z oblasti ochrany klimatu (deset projektů) a dekarbonizace (osm projektů).

V České republice se v této oblasti pracuje na 23 projektech financovaných za pomoci EU. Na valné většině z nich se ale české instituce podílejí jako účastníci. Pouze jeden z projektů koordinuje společnost sídlící v Česku. Firma Olife se zabývá vývojem nových ekologičtějších technologií automobilových baterií.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Evropská komise