facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Evropský cloud pro otevřenou vědu hledá experty

17. 9. 2018
Evropský cloud pro otevřenou vědu hledá experty

Evropská komise vyhlásila výzvu na členy expertní skupiny - Výkonné rady Evropského cloudu pro otevřenou vědu (EOSC). Jejich úkolem bude navázat spolupráci mezi Komisí a dalšími stranami v otázkách týkajících se implementace EOSC. Žádosti je možné zasílat do 10. října 2018.

Jedním z cílů Evropské unie, který členské státy přijaly v květnu 2016 na setkání v Bruselu, je zcela otevřít přístup k vědeckým publikacím do roku 2020. Tomu má napomoci tzv. Evropský cloud pro otevřenou vědu (EOSC) – platforma, jejímž cílem je vytvořit jednotnou datovou infrastrukturu přístupnou jak akademické sféře, tak firmám, průmyslu i poskytovatelům veřejných služeb. Cloud by měl fungovat napříč různými vědeckými a ekonomickými oblastmi, napříč zeměmi či vládními modely a napomáhat tak k redukci fragmentace datových infrastruktur.

Vznikající expertní skupina bude tvořena maximálně 11 členy a jejím hlavním úkolem bude vytvoření spolupráce mezi Komisí a zúčastněnými stranami v oblasti VaVaI v otázkách týkajících se provádění cestovní mapy EOSC (Implementation Roadmap for the European Open Science Cloud). Žádosti je možné zasílat do 10. října 2018 na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Více informací naleznete zde.

 

Zdroj: Horizont 2020