facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Veřejná konzultace ke strategickému plánu Horizon Europe

10. 11. 2019
Veřejná konzultace ke strategickému plánu Horizon Europe

Evropská komise zveřejnila revidovaný dokument "Orientations towards the first Strategic Plan for Horizon Europe", který bude tvořit základ strategického plánu nadcházejícího rámcového programu EU pro výzkum a inovace Horizon Europe (2021–2027). K dokumentu se lze vyjádřit do 17. listopadu 2019.

Konzultace se zaměřuje především na aspekt přidané hodnoty EU a z tohoto důvodu Evropská komise uvítá vstupy organizací a sítí s přeshraničním rozměrem, které se zabývají výzkumem a inovacemi, z pozice tzv. zastřešujících organizací.

S navrhovaným rozpočtem 100 miliard EUR představuje rámcový program Horizon Europe dosud největší investice do výzkumu a inovací. Evropský parlament a Rada dospěly na jaře roku 2019 k předběžné dohodě na legislativním balíčku Horizon Europe a následně byl zahájen proces společného plánování programu za účelem optimalizace cílených dopadů na první čtyři roky jeho provádění (2021–2025).

První kolo veřejně konzultace proběhlo prostřednictvím webového dotazníku (28. června – 4. října 2019) a při příležitosti konání konference Evropské dny výzkumu a inovací (24. – 26. září 2019). Evropská komise obržela více než 10 000 příspěvků z 99 zemí, na jejichž základě byl odpovídajícím způsobem upraven dokument "Orientations towards the first Strategic Plan for Horizon Europe", který je nyní předmětem finální fáze veřejné konzultace.

K dokumentu je možné se vyjádřit zde do 17. listopadu 2019.

 

Zdroj: MŠMT