facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Výzva k nominaci na členy správní rady EIT

12. 9. 2019
Výzva k nominaci na členy správní rady EIT

Do 7. října 2019 mají kandidáti z řad akademických a výzkumných pracovníků, podnikatelů a inovátorů možnost hlásit se do výběrového řízení na pozici člena správní rady Evropského inovačního a technologického institutu (European Institute of Innovation and Technology, EIT). Vybíráno bude celkem osm nových členů.

EIT je nástroj na podporu spolupráce rámcového programu EU pro výzkum a inovace Horizont 2020. Funguje na základě jedinečného modelu, který podporuje rozvoj dynamických, dlouhodobých evropských partnerství, ve kterých jsou podniky, vzdělávání a výzkum vzájemně propojené a spolupracující.

Od roku 2010 pomohlo EIT uvést na trh přes 900 nových produktů a služeb, vyškolilo tisíce podnikatelů a podpořilo přes 2 000 podniků, které přilákaly 1,5 miliardy EUR v podobě investic.

Výběrového řízení se mohou účastnit kandidáti z řad akademických a výzkumných pracovníků, podnikatelů a inovátorů. Správní radu tvoří celkem dvanáct členů a každý člen má čtyřletý neobnovitelný mandát.

Správní rada poskytuje strategické vedení EIT a je zodpovědná za výběr, jmenování a hodnocení znalostních a inovačních společenství EIT. Noví členové správní rady budou jmenováni na základě rozhodnutí Evropské komise, které se očekává v roce 2020. Při jmenování členů Evropská komise zohledňuje rovnováhu mezi zkušenostmi v oblasti vysokoškolského vzdělávání, výzkumu, inovací a podnikání, jakož i rovnováhu mezi muži a ženami a zeměpisnou lokací.

Pro nominaci je potřeba zaslat životopis a formulář žádosti na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 7. října 2019 do 24:00 SEČ.

Další doplňující informace a formulář žádosti ke stažení zde.

Zdroj: MŠMT