facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Výzva k zasílání příspěvků na 4. TA konferenci v Bratislavě

13. 3. 2019
Výzva k zasílání příspěvků na 4. TA konferenci v Bratislavě

Technologické centrum AV ČR zve na konferenci 4th European Technology Assessment Conference, která se bude konat ve dnech 4.- 6. listopadu 2019 v Bratislavě. Jejím hlavním tématem bude hodnocení technologií, inovace a strategické studie. Příspěvky je možno zasílat do 31. března 2019.

Konferenci spolupořádají Slovenská akademie věd (SAV), Technologické centrum AV ČR (TC), Institute for Technology Assesment and Systems Analysis (ITAS) a Institute of Technology Assesment (ITA).

Konference navazuje na předchozí ročníky v Praze, v Berlíně a v Corku. Tématem této konference budou "Value-driven Technologies: Methods, Limits, and Prospects for Governing Innovations", tedy hodnocení technologií, vědecko-technologické studie (STS), odpovědný výzkum a inovace (RRI), veřejné angažmá a předpovídání budoucího vědeckého, technologického a inovačního pokroku a znalostní základny.

Mezi hlavními řečníky na konferenci vystoupí například Claudia Müller-Birn z Freie Universität Berlin, Gaston Meskens z Ghent University, Bernadette Kamleitner z Vienna University of Economy and Business a Petr Sýkora z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnavě.

Zájemci o účast mohou zasílat abstrakty příspěvků do 31. března 2019.

Více informací naleznete zde.

Bratislava konf

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: 4th European Technology Assessment Conference