Vytisknout tuto stránku

Zapojte se do průzkumu podpory výzkumných pracovníků z ohrožených skupin

22. 4. 2020
Zapojte se do průzkumu podpory výzkumných pracovníků z ohrožených skupin

Evropská asociace univerzit (EUA) mapuje v rámci projektu InSPIREurope situaci ohrožených skupin výzkumných pracovníků a výzkumných organizací, které je zaměstnávají. Za tímto účelem zahájila dva průzkumy a vyzývá k účasti partnerské instituce.

eua scholarsatrisk

InSPIREurope je iniciativa na podporu výzkumných pracovníků, kteří jsou ohroženi diskriminací, perzekucí nebo násilím. Koordinuje ji síť Scholars at Risk Europe a financuje Evropská komise v rámci akcí Marie Skłodowska-Curie.

Průzkumy EUA mají za cíl zjistit, jakým výzvám čelí vysoké školy a výzkumné organizace při přijímání výzkumných pracovníků z ohrožených skupin a shromažďuje zkušenosti a návrhy, jak zlepšit opatření na jejich podporu a integraci. EUA vyzývá členy a partnery, aby se průzkumů zúčastnili.

Zjištění povedou k doporučením jak zvýšit podporu ohrožených skupin výzkumných pracovníků na národní a evropské úrovni v rámci nástrojů jako jsou Marie Curie Sklodowska a Erasmus+.

Uzávěrka pro vyplnění dotazníků je 1. května 2020, první výsledky budou představeny na fóru projektu InSPIREurope 2020, které se bude konat 8. června 2020 v Paříži.

Více informací naleznete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: EUA