facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Žebříček univerzit podle uměleckých a humanitních oborů

13. 9. 2017
Žebříček univerzit podle uměleckých a humanitních oborů

Portál Times Higher Education vydal srovnání světových vysokých škol podle uměleckých a humanitních oborů. První místo po sedmé v řadě získala Stanford University, v žebříčku se umístily také dvě české vysoké školy.

Letošní žebříček srovnává 400 nejlepších světových škol. Ke sledovaným oborům patří: umění, performativní formy umění, design, studium jazyků, literatura, lingvistika, historie, filozofie, teologie, archeologie a architektura.

Jednoznačným vítězem se již po sedmé stala Stanford University. Druhé místo ale získal Massachusetts Institute of Technology, který se posunul o sedm příček. Minulý rok se v tomtéž žebříčku umístil jako devátý. Zlepšil se ve všech sledovaných oblastech, ať už se jedná o výuku, výzkum, citace, transfer znalostí nebo mezinárodní atraktivitu. Za rozmachem univerzit, které jsou tradičně známé především svými technickými obory, stojí jejich silný důraz na interdisciplinaritu.

THE Art Humanities

Zdroj: Times Higher Education

Harvard University, která se minulý rok dělila se Stanford University o první místo, letos spadla až na třetí příčku. Poprvé v historii se do první dvacítky dostala čínská universita. Peking University obsadila sedmnácté místo – od minulého roku se posunula o deset příček výše. Z českých univerzit se do žebříčku čtyř set nejlepších dostala Univerzita Karlova, která získala 200. až 250. místo. Masarykova univerzita obsadila 301. až 400. místo.

Celý žebříček si můžete prohlédnout zde.  Prohlédněte si také nedávno zveřejněný celkový žebříček nejlepších světových univerzit pro rok 2018.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Times Higher Education