facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Žebříčku arabských univerzit vládne Blízký východ

31. 3. 2018
Žebříčku arabských univerzit vládne Blízký východ

Dle serveru Times Higher Education se nejlepší vysoké školy ze zemí Arabské ligy nacházejí převážně na Blízkém východě. Nejvíce zástupců v TOP10 má Saudská Arábie, ve které sídlí i nejlepší univerzita regionu – King Abdulaziz University.

Server Times Higher Education, který pravidelně hodnotí světové vysoké školy, se tentokrát soustředil na oblast Středního východu a severní Afriky – na státy Arabské ligy. Na nejvyšší příčce se drží King Abdulaziz University. Ta stejně jako školy na 7., 8. a 9. místě působí v Saudské Arábii. Na druhé místo se pak dostala Khalifa University z Abu Dhabi, která byla založená teprve v roce 2007. Třetí je největší a nejstarší vysoká škola v Kataru – Qatar University.

Arabské univerzity THE.png

Přestože je stále zřejmá převaha vysokých škol z Blízkého východu, je možné si povšimnout mírného zlepšení například egyptských univerzit, a naopak úpadku dvou vysokých škol ze Saudské Arábie, které se v minulém hodnocení umístily na 2. a 3. místě. Ačkoliv se školy v regionu mírně zlepšují, v celosvětovém žebříčku je nejlepší King Abdulaziz University až na 201.-250. místě. Nejvíce vysokých škol, které se do tohoto žebříčku dostaly, má Egypt – konkrétně 9.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (NS)

Zdroj: The Times Higher Education