facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Times Higher Education zveřejnily žebříček vysokých škol World University Ranking pro akademický rok 2016/2017. Na špici je poprvé University of Oxford. Univerzita Karlova je na 401. - 500. místě.

21. 9. 2016

Vědavýzkum.cz

Dne 16. září vydala britská vláda oficiální odpověď na zprávu renomovaného ekonoma Jima O'Neila, která shrnuje doporučení v boji proti antimikrobiální rezistenci. Zavázala se, že bude stávající neutěšenou situaci řešit.

19. 9. 2016

Vědavýzkum.cz

12. října se v Bruselu uskuteční setkánína kterém se budou diskutovat budoucí VaV strategie ve vládním, korporátním a akademickém sektoru.

17. 9. 2016

Vědavýzkum.cz

QS World University Ranking zveřejnil pořadí světových univerzit pro akademický rok 2016/2017. Jako první se umístil Massachusetts Institute of Technology (MIT), následovaný Standford University a Harvard University. Do první desítky se vešlo pět amerických univerzit, čtyři britské a jedna švýcarská. Univerzita Karlova je na 302. místě. 

10. 9. 2016

Vědavýzkum.cz

Nezávislá organizace ShanghaiRanking Consultancy zveřejnila svůj každoroční žebříček vysokých škol. Předním místům tradičně dominují americké univerzity, Harvard se umístil první již po čtrnácté v řadě.

9. 9. 2016

Vědavýzkum.cz

Dne 1.9.2016 zahájil v Londýně svou činnost Francis Crick Institute, má se stát největší biomedicínskou výzkumnou organizací pod jedinou střechou v Evropě.

6. 9. 2016

Vědavýzkum.cz

Slovensko zahájilo 1. července 2016 své historicky první předsednictví Rady EU. Společně s předcházejícím Nizozemskem a navazující Maltou tvoří trio, které mezi priority zařadilo především hospodářský růst, ale také řešení aktuálních výzev, jako jsou bezpečnostní hrozby a migrace. Ačkoli po britském referendu přibyla na seznam další nemalá výzva, Slovensko přichází s pozitivní agendou a drží se vize dlouhodobě udržitelných řešení, a to zejména ve čtyřech prioritních oblastech: ekonomicky silná Evropa, moderní jednotný trh, udržitelná migrační a azylová politika a Evropa jako globální hráč.

5. 9. 2016

Marika Kůrová, TC AV ČR

Konfederace evropského podnikání (BusinessEurope), která sdružuje evropské zaměstnavatelské svazy a asociace, požaduje pokračování rozhovorů o Transatlantické obchodní a investiční dohodě (TTIP) mezi Evropskou unií a Spojenými státy.

5. 9. 2016

SP ČR

Online monitor výzkumu a inovací (Research and Innovation Observatory, RIO) Společného výzkumného střediska (Joint Research Centre, JRC) Evropské komise zveřejnilo zprávy o vývoji VaVaI v jednotlivých zemích (Country Reports) za rok 2015.

1. 9. 2016

TC AV ČR

Britští vědci si brexit nepřáli a chtějí nadále pokračovat ve spolupráci. Hostem magazínu Leonardo na ČRo Plus byl britský vědecký atašé Otakar Fojt. Podle jeho slov se čeští vědci nemusejí obávat toho, že by jejich britským kolegům po brexitu scházel rozpočet. Britské Ministerstvo financí totiž slíbilo, že náklady vědeckých týmů pokryje i v čase po brexitu.

23. 8. 2016

Vědavýzkum.cz